REKLAMA

Oskarżeni o oszukanie portalu aukcyjnego na 144 tys. zł

2020-09-11 12:02
publikacja
2020-09-11 12:02
fot. Undrey / Shutterstock

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 35-latkowi i 24-latce z Gubina (Lubuskie), którym zarzucono działanie na szkodę jednego z portali aukcyjnych. Według wyliczeń śledczych na skutek ich działalności stracił on 144 tys. zł – poinformował w piątek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

Oskarżonym zarzucono, że procederem zajmowali się od marca 2018 do lutego 2019 r. Grozi im do ośmiu lat więzienia. Sam sposób oszustwa był dość wyszukany.

Według ustaleń śledczych, oskarżeni założyli na popularnym portalu aukcyjnym 39 kont sprzedających podając nieprawdziwe dane oraz założyli konta kupujących. Następnie za ich pośrednictwem dokonali 9,8 tys. pozornych transakcji.

"Wykorzystali niezgodnie z regulaminem funkcjonalność programów promocyjnych umożliwiających darmową wysyłkę. W ten sposób dokonując pozornych transakcji kupna-sprzedaży, tj. bez wysyłania towaru, otrzymywali od portalu nienależny zwrot kosztów rzekomej wysyłki" – wyjaśnił Maludy.

Sprawa miała swój początek w marcu ub. roku, kiedy to do Komisariatu Policji w Gubinie wpłynęło od przedstawicieli pokrzywdzonego portalu zgłoszenie o możliwości popełnienia oszustwa na jego szkodę.

Podczas postępowanie nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze, policjanci z Gubina (Lubuskie) zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz telefony komórkowe oskarżonych i zablokowali ich środki na rachunkach bankowych – łącznie 21 tys. zł.(PAP)

Autor: Marcin Rynkiewicz

mmd/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki