Nowość w USA: "zdrowe" papierosy bez spalania tytoniu

Reynolds American chce zaskoczyć palaczy nowym produktem. Gigant branży tytoniowej wprowadzi na rynek papierosy, w których nie będzie dochodzić do spalania tytoniu.

Reynolds American to jeden ze światowych potentatów branży tytoniowej (SXC)

Nowe papierosy mają być adresowane do palaczy, którzy nie przyłączyli się do rewolucji związanej z pojawieniem się e-papierosów, a mimo wszystko chcieliby znaleźć alternatywę dla tradycyjnego palenia.

W papierosach Revo – bo tak nazywać ma się rewolucyjny produkt – dzięki węglowemu czubkowi na końcu każdego papierosa tytoń ma być jedynie podgrzewany, a nie spalany. Ma to ograniczyć powstawanie szkodliwych dla zdrowia substancji, a zamiast dymu palacze raczyć będą się parą o aromacie tytoniowym.

Pierwsze paczki Revo trafią do klientów w Wisconsin już na początku przyszłego roku. Jeżeli wyniki sprzedaży okażą się dobre, produkt trafi na kolejne rynki. Poza podkreślaniem potencjalnych korzyści dla zdrowia palaczy, Reynolds zaznacza także, że ubrania czy włosy palaczy nie będą przesiąkać zapachem nowych papierosów. Dodatkowo papierosy Revo nie pozostawiają popiołu i w przeciwieństwie do e-papierosów zawierają prawdziwy tytoń.

Reynolds American nie jest jedyną firmą tytoniową, która zamierza eksperymentować z papierosami bez spalania. Phillip Morris International wprowadził w tym miesiącu na japoński rynek produkt iQos, który również pozwala wytwarzać tytoniową parę. Co ciekawe, sam Reynolds wprowadził na rynek papierosy bez spalania już 20 lat temu. Seria Eclipse nie zdobyła jednak uznania szerokiej grupy klientów, choć wciąż dobrze sprzedaje się w siedzibie firmy.

Reynolds American to jeden ze światowych potentatów branży tytoniowej. Firma powstała w 2004 r. z połączenia R.J. Reynolds Tobacco z British American Tobacco. Do najbardziej znanych marek RA należą Camel, Pall Mall oraz Winston.

/mj

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 2 ~Amen

Jeszcze raz to zobacz na wykopie i leci blokada na squidzie na wasza domene w trzech duzych sieciach.

! Odpowiedz
23 12 ~palilem3paczkidzienn

Nie rozumiem po kiego czorta kolejny substytut. Jeszcze poł wieku temu papierosy były modne, reklamowane jako zdrowe, niektóre sprzedawane w aptekach. Teraz papierowy sa niemodne, ,szkodliwe,zakazane. Albo ktos pali nałogowo, ponosi świadomie tego konsekwencje, albo przyjmuje wady do wiadomości i rezygnuje z palenia. Jak ma problem z natychmiastową rezygnacją, może to zrobic powoli stosując dowolny z wielu sposobów. e-papieros czy opisywany dziwoląg to jakiś absurd.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 7 ~Co15minutPaliłeś

Co do tego ma moda?Czy fakt, że dżinsy wyszły z mody oznacza, że nikt w nich nie chodzi?Palaczy na świecie jest co raz więcej -procentowa wartość jest mniejsza, ale ludzi na świecie co raz więcej, a tym samym palaczy. Nowych palaczy przybywa. Poza tym wedle Twojej teorii palenie papierosów z filtrem jest bez sensu -jak palić, to palić.Najlepiej czarny tytoń....:P

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 5 ~Kris odpowiada ~Co15minutPaliłeś

Dżinsy wyszły z mody? Serio?

! Odpowiedz
5 1 ~Meant

Też paliłem, 40 lat paliłem i próbowałem wszystkiego co było dostepne by rzucic to w cholerę. Czasem się udawało. Najdłużej na rok nawet ale potem powrót...
aktualnie NIE PALĘ PAPIEROSÓW już 2,5 roku dzieki chmurzeniu tzw. e-papierosa (który ze zwykłym papierosem ma wspólną tylko nie tak bardzo szkodliwą nikotynę).
Nie było trudno, ale tak zupełnie łatwo też nie. Sprzęt bywało się psuł prze niewłaściwą obsługę ale dałem radę i NIE PALĘ- ROZCHMURZYŁEM SIĘ!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
7 11 ~MD

ZDROWE to te papierosy będą dla kieszeni producentów... ale wietrzę im szybką klapę...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil