REKLAMA

Nauczyciele chcą zabezpieczyć podwyżki na 2021 r.

2020-12-08 09:54
publikacja
2020-12-08 09:54
Nauczyciele chcą zabezpieczyć podwyżki na 2021 r.
Nauczyciele chcą zabezpieczyć podwyżki na 2021 r.
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział, że na najbliższym posiedzeniu Komisji Budżetu i Finansów Publicznych będzie zgłaszał poprawki, aby zabezpieczyć środki na podwyżki dla nauczycieli. 

Jak czytamy w komunikacie ZNP, związek zamierza zgłosić poprawki do projektu ustawy budżetowej na 2021 rok. Będą one dotyczyły zwiększenia środków finansowych na fundusz świadczeń socjalnych, fundusz nagród i doskonalenia nauczycieli oraz zgłosi projekt zapisu dotyczący wzrostu wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku. 

"W budżecie państwa na 2021 r. rząd nie zabezpieczył żadnych pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli. Alarmowaliśmy o tym w opinii do projektu ustawy budżetowej na przyszły rok. Zgodnie z projektem, w 2021 r. subwencja oświatowa, z której samorządy wypłacają nauczycielom wynagrodzenia, wzrośnie z 49,8 do nieco ponad 52 mld zł, czyli o 4,4 proc. Dodatkowe pieniądze wystarczą jedynie na sfinansowanie przechodzących na następny rok kosztów tegorocznej, wrześniowej podwyżki", podaje Związek Nauczycielstwa Polskiego na swojej stronie internetowej. 

Najważniejsze dla nauczycieli jest zapisanie w projekcie budżetu kwoty bazowej, ponieważ to na jej podstawie oblicza się wynagrodzenie na poszczególnych stopniach awansu zawodowego. Zgodnie z pierwszymi założeniami ma ona wynieść 3537,80 zł, czyli tyle samo, co w 2020 roku. 

WS

Źródło:
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
jasiek2017
W Twoim przypadku widać, że lekcje pobierałeś od kumpli w piwnicy.
I, że takie coś ma prawa wyborcze.
endes
Do pracy się wziasc rzeczywistych 40h/tydzień i 26 dni urlopu na rok!... to standard min na dzisiejszym rynku pracy!... a nie siedzenie pa pare godzin w domu i miesiące wywczasow! Patrzę na ten stan cały czas i nóż się w kieszeni otwiera co za komuna w tym zawodzie!
obeznany
skoro nauczyciele mają takie eldorado, to dlaczego brakuje ludzi do pracy? a Ty jeszcze nie zostaleś nauczycielem? siedziałbyś pare godzin w domu i potem miesiąc wywczasów

Powiązane: Zarobki nauczycieli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki