REKLAMA

Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela. Kupił go za 77 777 euro

2021-01-13 20:18
publikacja
2021-01-13 20:18
Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela. Kupił go za 77 777 euro
Najmniejszy dom w Niemczech ma nowego właściciela. Kupił go za 77 777 euro
fot. Sarah Trummer / / Pexels

Domek w Bremie, nazwany "najmniejszym domem w Niemczech", ma powierzchnię mieszkalną wynoszącą zaledwie cztery metry kwadratowe. Wystawiono go na sprzedaż za 77 777 euro i właśnie został kupiony. Nowy właściciel pokonał oferentów z Ameryki i Chin - pisze dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Nowym właścicielem maleńkiego domu na historycznej starówce Bremy jest youtuber, rzemieślnik i muzyk Fynn Kliemann. O zakupie „najmniejszego domu w Niemczech" poinformował na Instagramie. "To naprawdę fajne" - ucieszył się 32-latek. "7 metrów kwadratowych i 4 metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej - to będzie prawdziwe wyzwanie inżynieryjne, żeby w ogóle wstawić tam łóżko" - stwierdził.

Kliemann kilka lat temu założył centrum kreatywnych ludzi ("Kliemannsland") na terenie starego gospodarstwa w Elsdorfie na północ od Bremy. Nie wiadomo jeszcze dokładnie, co chce zrobić ze swoją nową posiadłością w sercu Bremy.

Dom został wystawiony na sprzedaż pod koniec 2020 roku za pośrednictwem firmy maklerskiej Kensington za cenę 77 777 euro. "Zupełnie nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania" - powiedział agent nieruchomości Tobias Lachmann agencji dpa. Oferta dotarła nawet do Stanów Zjednoczonych i Chin.

Dom służył kiedyś jako kurnik, a ostatnio było tu biuro. Budynek znajduje się w historycznej dzielnicy Schnoor w Bremie, gdzie w wąskich uliczkach stoją małe, kolorowe domy. Dzielnica jest atrakcyjna i przyciąga wielu turystów. (PAP)

bml/ kib/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (1)

dodaj komentarz
kdzm
To inspiracja dla prezesa JWC.
W ‚honkghonkongu’ daje aż 16m2, a tu można żyć na 4.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki