Najlepsze konta oszczędnościowe – kwiecień 2017 [Ranking Bankier.pl]

redaktor Bankier.pl

Program „Rodzina 500+” nie wpłynął na podniesienie stawek na kontach oszczędnościowych. Od jego startu minął rok, a oprocentowanie na najbardziej korzystnej ofercie dla 10 000 zł wciąż wynosi 3,50 proc. w skali roku. Banki jednak wykorzystały powstałą niszę, proponując dedykowane beneficjentom świadczenia produkty.

W kwietniowym rankingu kont oszczędnościowych dostępnych dla kwoty 10 000 zł znalazły się dwie oferty adresowane do klientów pobierających świadczenie. Przykuwają one uwagę atrakcyjnym oprocentowaniem, jednak również i w ich przypadku banki zachowały znaną wszystkim zasadę. Wyższe oprocentowanie będzie przysługiwać po spełnieniu dodatkowych warunków. Ograniczona jest również kwota, która zostanie nim objęta.

(fot. Henryk Przondziono / FORUM)

Na pierwszym miejscu rankingu z dodatkowymi warunkami jest ta sama oferta, co przed rokiem. Nie zmieniła się także stawka, którą można na niej znaleźć. Pomijając lidera, pozostałe pozycje w tym zestawieniu zajmują oferty, które przyniosą niższy zysk niż propozycje z kwietnia 2016 r.  

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami

Orange Finanse znów triumfuje w kolejnym rankingu kont oszczędnościowych dla kwoty 10 000 zł z uwzględnieniem propozycji z dodatkowymi warunkami. Stawka 3,50 proc. w skali roku jest do osiągnięcia dla klientów, którzy posiadają umowę z Orange na usługi mobilne lub w ramach oferty na kartę. Po założeniu konta osobistego w banku oraz dokonywaniu płatności bezgotówkowych kartą debetową (300 zł/m-c) będą mogli się cieszyć po miesiącu odsetkami w wysokości około 23 zł.

Najlepsze konta oszczędnościowe z dodatkowymi warunkami dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

Warunki

1.

Orange Finanse

Konto oszczędnościowe

3,50%

23,30 zł

oferta jest skierowana tylko do klientów Orange posiadających abonamentowe usługi mobilne lub korzystających z usług Orange w ramach oferty na kartę, konieczne jest założenie ROR w Orange Finanse; aktywne korzystanie z karty debetowej (transakcje na 300 zł miesięcznie); wyższa stawka obowiązuje przez 6 miesięcy; maks. 10 000 zł

2.

Bank Pocztowy

Pocztowe Konto 500+

3,00%

19,97 zł

zasilanie konta wpływami na łączną kwotę minimum 500 zł z rachunku dedykowanego do wypłaty świadczenia 500+; oprocentowanie gwarantowane do 30 czerwca 2017 r., maks. 10 000 zł

BOŚ Bank

EKOprofit (dla klientów 500+)

3,00%

19,97 zł

ROR z wpływami świadczenia 500+, aktywna karta debetowa, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, brak wypłat z konta oszczędnościowego. Dla klientów nie otrzymujących świadczenia 500+ oprocentowanie promocyjne wynosi 2,75%*, maks. 50 000 zł

3.

Deutsche Bank Polska

db Konto Oszczędnościowe Plus

2,55%

16,97 zł

dla nowych klientów lub nowych środków, obowiązuje przez 4 miesiące, do 100 000 zł

4.

Bank Millennium

Konto Oszczędnościowe Profit

2,50%

16,64 zł

dla posiadaczy konta osobistego w banku w okresie promocji, dla nowych środków, obowiązuje przez 92 dni, do 100 000 zł

otwórz konto»

Getin Bank / Noble Bank

Konto oszczędnościowe „Na dobry początek”

2,50%

16,64 zł

dla nowych klientów zakładających konto osobiste, obowiązuje przez 122 dni, do 100 000 zł. Dla nowych klientów, którzy nie zdecydują się na ROR oprocentowanie promocyjne wynosi 2,10%

otwórz konto»

eurobank

Rachunek oszczędnościowy Ekstra Zysk**

2,50%

16,50 zł

dla nowych klientów otwierających konto osobiste, promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące dla środków do 30 000 zł

5.

Lion’s Bank

Lion’s Excellence***

2,40%

15,98 zł

dla klientów posiadających konto osobiste w banku, którzy dokonają w poprzednim miesiącu transakcje bezgotówkowe kartą (kredytową lub debetową) na kwotę min. 3 000 zł lub zasilą ROR kwotą min. 12 000 zł.

otwórz konto»

*Wymagane zagwarantowanie wpływu w wysokości min. 1000 zł/m-c, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą min. 500 zł/m-c, korzystanie z karty debetowej oraz brak wypłat z konta oszczędnościowego w danym kwartale kalendarzowym okresu promocji.

**Rachunek oszczędnościowy z dzienną kapitalizacją odsetek.

*** Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.04.2017 r.

Na drugiej pozycji znajdują się dwa rachunki, z których największe korzyści wydobędą beneficjenci programu „Rodzina 500+”. Stawka na obu produktach wynosi 3,00 proc. w skali roku. Pierwszy z nich to nowość w zestawieniu – Pocztowe Konto 500+ Banku Pocztowego. Rachunek jest dostępny od roku, jednak bank zmienił jego warunki, co pozwoliło na dołączenie do TOP5 najlepszych rachunków oszczędnościowych. Środki klienta zostaną objęte wspomnianą stawką, jeśli to właśnie na to konto będzie trafiało świadczenie. Klienci, którzy nie korzystają z programu również mogą założyć rachunek. W tym wypadku stawka wynosi 0,40 proc. w skali roku.

W przypadku Konta EKOprofit od BOŚ Banku do warunków należy posiadanie konta osobistego z wpływami świadczenia, zasilanie konta oszczędnościowego kwotą wynoszącą nie mniej niż 500 zł, korzystanie z dołączonej do rachunku karty debetowej oraz brak dokonywania wypłat z Konta EKOprofit w danym kwartale. Bank przygotował atrakcyjną ofertę także dla pozostałych klientów. Warunki oferty na 2,75 proc. w skali roku są podobne, z tym że konto osobiste prowadzone w BOŚ Banku będzie musiało zostać zasilone kwotą 1 000 zł.

2,55 proc. w skali roku to stawka, którą proponuje Deutsche Bank na Koncie Oszczędnościowym Plus znajdującym się na trzecim miejscu w rankingu. Warunki oferty nie należą do skomplikowanych. Aby z niej skorzystać trzeba ulokować nowe środki lub być nowym klientem banku.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków

Atrakcyjna stawka na koncie oszczędnościowym idzie zwykle w parze z szeregiem dodatkowych warunków do spełnienia. Wśród nich można znaleźć nie tylko posiadanie kontra osobistego, ale również zasilanie go wskazaną kwotą czy dokonywanie płatności bezgotówkowych. Niektóre instytucje cenią sobie także nowe środki. Dla klientów, których zniechęca taka lista wymogów, banki przygotowały również konta oszczędnościowe działające samodzielnie bez dodatkowych produktów i warunków.

Posiadacz oszczędności w wysokości 10 000 zł powinien rozważyć propozycję Toyota Banku, który zajmuje pierwsze miejsce w zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych bez dodatkowych warunków z ofertą Indeksowanego Konta Oszczędnościowego. Stawka na tym rachunku wynosi 2,23 proc. w skali roku i jest uzależniona od wysokości stawki WIBOR 3M. Konto jest objęte opłatą miesięczną w wysokości 30 zł, jednak brak dokonywania wypłat z konta w danym miesiącu pozwoli na bezpłatną obsługę rachunku.

Najlepsze konta oszczędnościowe bez dodatkowych warunków dla kwoty 10 000 zł

Lp.

Bank

Konto

Oproc.

Zysk po miesiącu

1.

Toyota Bank

Indeksowane Konto Oszczędnościowe

2,23%

14,84 zł

2.

BOŚ Bank

EKOprofit

1,65%

10,98 zł

3.

BGŻOptima

Konto BGŻOptima

1,50%

9,98 zł

Lion’s Bank

Lion’s Excellence*

1,50%

9,98 zł            otwórz konto»

4.

Bank BPS

Rachunek oszczędnościowy POL-Efekt

1,30%

8,65 zł

5.

T-Mobile Usługi Bankowe

Konto oszczędnościowe

1,06%

7,05 zł

*Nowy klient może założyć konto w oddziale lub przez infolinię.

Źródło: Bankier.pl, stan na 05.04.2017 r.

Druga lokata w zestawieniu należy do BOŚ Banku. Konto EKOprofit działa nie tylko w powiązaniu z rachunkiem osobistym. Klienci, którzy nie chcą go zakładać, mogą otrzymywać oprocentowanie w wysokości 1,65 proc. w skali roku. Trzecie miejsce zajmują dwa rachunki ze stawką wynoszącą 1,50 proc. w skali roku. Takie oprocentowanie jest dostępne w BGŻOptima (Konto BGŻOptima) oraz w Lion’s Banku (Lion’s Excellence).

Najlepsze konta oszczędnościowe – sytuacja na rynku

W przeciwieństwie do lokat bankowych, w których często zachodzą zmiany w oprocentowaniu, banki rzadziej decydują się na ten ruch w przypadku kont oszczędnościowych. Oferty z czołowych „piątek” każdego z zestawień utrzymały tę samą stawkę, co w ubiegłym miesiącu. Nie zabrakło jednak nowości, jaką jest znalezienie się w pierwszej tabeli Pocztowego Konta 500+. Bank Pocztowy na rocznicę wejścia w życie programu „Rodzina 500 Plus” zmienił warunki oferty na bardziej korzystne dla posiadaczy większych oszczędności. Do 31 marca br. konto oferowało 4,00 proc. w skali roku, ale tylko do kwoty wynoszącej 5 000 zł. Nadwyżka była objęta stawką 0,40 proc. w skali roku. Obecnie jest to niższa stawka, ale dla większej sumy (3,00 proc. w skali roku do kwoty 10 000 zł). Oprocentowanie standardowe pozostało na takim samym poziomie.

Kolejny już miesiąc konta oszczędnościowe biją na głowę najlepsze lokaty miesięczne. W przypadku rachunków z dodatkowymi warunkami, najlepsza oferta dla 10 000 zł posiada stawkę 3,50 proc., czyli tyle samo, co najwyżej oprocentowana lokata miesięczna. Biorąc pod uwagę propozycje zajmujące piąte miejsca w odpowiadających sobie zestawieniach, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Konto oszczędnościowe Lion’s Excellence od Lion’s Banku plasujące się na ostatniej pozycji w TOP5 posiada stawkę 2,40 proc. w skali roku, z kolei oferta z piątego miejsca kwietniowego rankingu najlepszych lokat miesięcznych na 10 000 zł z dodatkowymi warunkami daje aż o 1,00 pp. mniej. Niższe stawki na lokatach można również zaobserwować w przypadku ofert bez dodatkowych warunków.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 4 ~Jan

A w Nest Banku konto oszczędnościowe ma 2,2%. Oczywiście nie uwzględnione w tym 'obiektywnym' i 'niesponsorowanym' artykule.

! Odpowiedz
0 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 0 ~ergres

Ja załozyłem dwa . Getin i Deutsche Bank. W tym drugim mogliby jakoś pomyśleć i coś zrobić z aktywacją hasła do platformy internetowej bo przecież to wklepywanie kodów przez telefon w 5 sekund to nadaje sie dla licealistów żyjacych w smartfonowym swiecie a nie dla starszych ludzi. Nawet ja kilka razy musiałem poprawiać. Poza tym brak powiadomoeń mailowych o operacjach i logowaniu do konta. Drukowanie potwierdzen przelewów w starej wersji systemu też pokraczne jak nigdzie indziej.
No ale konta mam. przez parę miesiecy nie muszę wrzucać dużej kasy na fundusze bo pienieżne to i tak wiecej na razie nie dadzą. kasuję 6zł dziennie na jednym koncie. 12 z obu. Mega wypasssss i Hawaje :-))))) Nadwyżkę ponad 200k chyba jednak ulokuję w funduszach

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 3 ~Bezpartyjny

Znów mnie wykasoławeś-ale na marne-jak zrozumiesz-to głęboko pożałujesz, bo sam na tym stracisz -i to dużo..Wtedy będzie już-nawet dla ciebie -za póżno...

! Odpowiedz
7 8 ~zinnegoPortalu

Po raz pierwszy od wielu lat w kolejnych 3 miesiącach odnotowano dwucyfrowy wzrost liczby urodzeń. Pełne dane za ostatnie miesiące - skorygowane już przez Główny Urząd Statystyczny - wskazują, że w listopadzie wzrost urodzeń, w porównaniu z tym samym miesiącem ub. roku - wyniósł 15 proc., w grudniu - 12 proc., a w styczniu - 14 proc.
Zestawienie dynamiki urodzeń wskazuje, że w poprzednich latach zdarzały się nawet kilkunastoprocentowe wzrosty, ale było to zjawisko jednomiesięczne. Teraz mamy trend trwający już 3 miesiące.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 12 ~DEMOGRAF

Spytaj ofiaro jaki jest tego powód -demografów a nie polityków z pis-u, którym się wydaje że mają monopol na wszystko. przeanalizuj piramidę wieku z ostatnich kilkudzięsięciu lat a zrozumiesz, chociaż wcale tego pewien nie jestem...

! Odpowiedz
5 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
7 10 ~gawron

w Polsce przebywa obecnie ponad milion Ukraińców, sytuacja może się zrobić szybko dla nas bardzo nieprzyjemna. Polskie władze cały czas odmawiają przyjęcia do wiadomości, że na Ukrainie rosną w siłę środowiska skrajne, kultywujące zbrodnicze tradycje OUN i UPA, a Polacy są dla nich wrogami, nawet jeśli oficjalnie zapewniają o przyjaźni poprzez wzajemną nienawiść do Rosjan.

Wśród tych miliona imigrantów z Ukrainy na pewno znajdują się neobanderowcy, ktorzy niczym islamiści na zachodzie Europy, udają, że mają względem nas dobre zamiary. Jednak fakty są takie, że na Ukrainie niszczy się i bezcześci polskie cmentarze i dochodzi do ataków na polskie placówki dyplomatyczne jak ostatnio w położonym przy obecnej polsko-ukraińskiej granicy, Łucku.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
10 5 ~gawron

500+ to pojechalo za ukrainska granice a frajerzy za to zaplaca.
oszukano was podwojnie pacany.

! Odpowiedz
2 10 ~silvio_gesell

A co ma program 500+ do wzrostu wysokości oprocentowania rachunków?

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl