REKLAMA
Tour de spółki

NIK: dobiega końca kontrola ws. Czajki po zeszłorocznej awarii

2020-09-03 16:01
publikacja
2020-09-03 16:01
fot. Hubert Mathis / Reuters

Dobiega końca kontrola wszczęta po ubiegłorocznej awarii systemu przesyłu ścieków do oczyszczalni "Czajka", wkrótce publikacja wyników - poinformowała w czwartek na Twitterze Najwyższa Izba Kontroli.

W czerwcu br. rzecznik prasowy MPWiK Marek Smółka potwierdzał PAP, że "od listopada 2019 r. w spółce trwa kontrola prowadzona przez NIK, a jej przedmiotem jest +Projektowanie, budowa i eksploatacja kolektora podziemnego transportującego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do Oczyszczalni Ścieków Czajka+".

"Dobiega końca kontrola projektowania, budowy i eksploatacji kolektora transportującego ścieki do oczyszczalni +Czajka+ - wszczęta przez NIK tuż po ubiegłorocznej awarii" - przekazała Izba w czwartkowym wpisie na Twitterze. Jak przypomniała, jest to jedna z pierwszych kontroli zleconych przez Prezesa NIK Mariana Banasia. "Wkrótce publikacja wyników" - zapowiada NIK.

O awarii kolektora przesyłającego ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" i prowadzonym w związku z tym zrzucie ścieków do Wisły prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował w sobotę. Poprzednia awaria oczyszczalni "Czajka", w efekcie, której nieczystości płynęły do rzeki, miała miejsce rok temu w końcu sierpnia.

Autor: Marcin Jabłoński

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_ready_to_by_cool
robota bez końca jedno skończone drugie się zaczyna

Powiązane: Awaria oczyszczalni ścieków Czajka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki