REKLAMA

NBP szykuje monety upamiętniające ESK we Wrocławiu

2016-04-18 15:03
publikacja
2016-04-18 15:03
fot. Radek Jaworski / FORUM

Dwie monety - złota o nominale 100 zł oraz srebrna o nominale 10 zł - upamiętniające sprawowanie przez Wrocław tytułu Europejskiej Stolicy Kultury wprowadzi do obiegu Narodowy Bank Polski. Będzie je można kupić w kasach banku i w sprzedaży internetowej od 21 kwietnia.

Monety upamiętniające sprawowanie przez stolicę Dolnego Śląska tytułu ESK to kolejna, po emisji znaczka pocztowego, propozycja dla kolekcjonerów.

Jak powiedział w poniedziałek podczas konferencji prasowej dyrektor wrocławskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego Jan Szuba, monety trafią do obiegu 21 kwietnia. Będzie je można nabyć w kasach banku oraz w sprzedaży internetowej.

Złota moneta o nominale 100 zł ma średnicę 21 mm. Jest mocno stylizowana, na rewersie i awersie widnieją symbole Narodowego Forum Muzyki - mówił Szuba.

Druga z monet - srebrna o nominale 10 zł jest, co rzadko się zdarza, kwadratowa. Zdobią ją również symbole Narodowego Forum Muzyki oraz postać aktora. To nawiązanie do teatralnej tradycji Wrocławia i osób Jerzego Grotowskiego oraz Henryka Tomaszewskiego - mówił Szuba.

Na obu monetach widnieje napis Wrocław 2016. Europejska Stolica Kultury. (PAP)

pdo/ pz/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki