REKLAMA

Musk szuka Polaków do pracy w gigafabryce w Niemczech

2020-01-16 12:50
publikacja
2020-01-16 12:50

Nowa europejska fabryka Tesli szuka specjalistów z językiem polskim. Powstanie w 2021 roku pod Berlinem w odległości 65 km od Kostrzyna nad Odrą. 

Tesla szuka pracowników z Polski / fot. REUTERS/Rebecca Cook / FORUM

Początkowo w fabryce pracować będzie około 3 tys. osób. Finalnie liczba zatrudnionych ma wzrosnąć do 7 tys. osób. Na stronie przedsiębiorstwa pojawiły się pierwsze ogłoszenia. Poszukiwane są osoby na stanowiska kierownicze oraz odpowiedzialne za przeprowadzenie rekrutacji. Wśród rekruterów Tesla szuka specjalistów znających język polski, niemiecki oraz angielski.

Gigafabryka Tesli powstanie w gminie pod Berlinem, ok. 60 km od polsko-niemieckiej granicy. Europejski oddział firmy Muska będzie w pobliżu lotniska Berlin-Brandenburg, które uruchomione zostanie pod koniec 2020 roku. Port będzie jednym z największych lotnisk w Niemczech.

Przeciwko budowie gigafabryki protestują niemieccy ekolodzy. Postawienie nowego zakładu Tesli to konieczność wycinki 90 ha lasów w Brandenburgii. Firma Muska wystąpiła ze stosownym wnioskiem do urzędu, teraz czeka na rozpatrzenie, potwierdziła informacje rzeczniczka niemieckiego resortu środowiska. Elon Musk w październiku ubiegłego roku przekazał 1 mln dolarów na sadzenie drzew.

Otwarcie nowego zakładu Tesli zapowiedziane zostało na 2021 rok. W niemieckim oddziale produkowane będą sedany (Model 3) oraz crossovery (Model Y). Pod koniec 2019 roku Tesla zaliczyła rekordowy rajd, w ciągu trzech miesięcy cena akcji spółki Elona Muska niemal się podwoiła.

DF

Źródło:
Tematy
Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Prowadź konto za 0 złotych w banku Pekao S.A.

Advertisement

Komentarze (18)

dodaj komentarz
neverwintersf
@piotr76...robiłeś? Pewnie jako portier w US Corpo... Robić to można kawę. Ja pracuje i pracowałem w różnych amerykańskich korporacjach od lat, bardzo sobie cenię wolność i prace z domu oraz dobre zarobki. Jak już piszesz swoje spostrzeżenia dobrze by było, aby twoja wypowiedź była merytoryczna.
piotr76
Robiłem kiedyś w amerykańskiej korporacji.. i nigdy więcej.
niezbednikmanagera
Zainteresowanym podrzucam link https://niezbednikmanagera.pl/kariera/praca-w-niemczech-5-dokumentow-potrzebnych-do-rekrutacji/
silvio_gesell
Całkowity brak zrozumienia rynku. Niech zatrudni Niemców w fabryce na terenie polski. Niemcy to świetni inżynierowie, a koszty życia w Polsce niższe.
q-tas
Całkowite ZROZUMIENIE rynku. Niemieccy świetni inżynierowie są już nez Gigafactory dobrze opłacani i w d..pie mają że w Polsce są tańsze koszty życia bo u siebie są na tyle dobrze opłacani że na chleb nie oszczędzają a te zwykłe koszty życia mają dla nich drugorzędne znaczenie.

A tam przynajmniej są u
Całkowite ZROZUMIENIE rynku. Niemieccy świetni inżynierowie są już nez Gigafactory dobrze opłacani i w d..pie mają że w Polsce są tańsze koszty życia bo u siebie są na tyle dobrze opłacani że na chleb nie oszczędzają a te zwykłe koszty życia mają dla nich drugorzędne znaczenie.

A tam przynajmniej są u siebie a nie w obcym kraju. Tacy najlepsi mieli by w doooopie emigrowanie do Polski bo obecny pracodawca płaci im wystarczająco dobrze. A Musk chce podkraść właśnie tych najlepszych...

Emigrować to niech sobie szeregowi pracownicy emigrują. Z Polski.
czadfad
Fabryka dla Polaków na niemieckiej ziemi. Do tego Polska już inwestuje w recykling baterii wszystko się zgadza. Chcemy zostać śmietnikiem europy.
newcommer
Typowy klikbajt. Musk nic takiego nie powiedział. To nie ma znaczenia jakiej narodowości jest pracownik ze względu na koszty pracy i płacę minimalną. NIe da sie zarabiać 500-600 euro i mieszkać pod Berlinem. Koszt wynajęcia łóżka to minimum 350 euro , ewentualnie tylko Imigranci się zgodzą robić za szałas i smalec Typowy klikbajt. Musk nic takiego nie powiedział. To nie ma znaczenia jakiej narodowości jest pracownik ze względu na koszty pracy i płacę minimalną. NIe da sie zarabiać 500-600 euro i mieszkać pod Berlinem. Koszt wynajęcia łóżka to minimum 350 euro , ewentualnie tylko Imigranci się zgodzą robić za szałas i smalec z chlebem. Jak Musk stawia fabrykę w NIemczech to obowiązuje go niemieckie prawo więc będzie miał koszty dużo większe. Za specjalistów i tak zapłaci prawie tyle samo co za polskich specjalistów, to nie jest pustynia, Musk nie ma żadnych kart przetargowych.
mith21
Kolejny sukces rządu PiS! Widać liczymy się na świecie, skoro Tesla wybuduje najnowocześniejszą fabrykę świata w Polsce. Duma! Wszystko dzięki PiSowi!
komentator1962
To nasze granice tak po cichu ostatnio przesuneły sie jeszcze na zachód i teraz Brandenbugria jest w Polsce? Ty zawiadom rząd, bo oni biedni pewnie jeszcze o tym nie wiedzą.. :))))
Oj głupich nie sieją, nie sieją, sami się rodzą.....
spaceavenger
Pół Berlina siedzi na zasiłkach, panie Mózg miej pan trochę wstydu !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki