Musk chce zasadzić las. Bitwa o drzewa?

Elon Musk przekazał 1 mln dolarów i ufundował milion drzew. Lecz przebił go o jednego dolara dyrektor generalny ShopifyTobi Lutke

Musk ufundował 1 mln drzew
Musk ufundował 1 mln drzew (fot. oe Skipper / Reuters)

Elon Musk, CEO Tesli, postanowił ofiarować 1 mln dolarów na posadzenie drzew. "Las Muska" powstanie w miejscach na świecie, które najbardziej tego potrzebują. Akcja ma na celu niwelowanie negatywnych efektów zmian klimatycznych. 

Jimmy Donaldson, znany jako Mr Beast, zainspirowany przez swoich widzów postanowił posadzić 20 mln drzew. Liczba nie jest przypadkowa - kanał youtubera przekroczył 20 mln subskrypcji. Mr Beat z organizacją Arbor Day Foundation rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Wprowadzili zasadę: wpłata 1 dolara to 1 sadzonka. Potrzebną sumę chcą zebrać do końca 2020 roku.

Podczas promocji zbiórki na Twitterze jeden z użytkowników zaczepił Elona Muska. CEO Tesli zapytał o cel i miejsce, w którym będą zasadzone drzewa. Następnie wpłacił 1 mln dolarów i zajął pierwszą pozycje wśród ofiarodawców. Tak było do wczoraj (30.11), kiedy to Tobi Lutke, CEO Spotify postanowił przebić Muska i wpłacił 1 000 001 dolarów. 

Kto posadzi więcej drzew?
Kto posadzi więcej drzew? (www.teamtrees.org)

Do akcji dołączył YouTube oraz Jack Dorsey dyrektor Twittera. Do tej pory zebrano 10 478 038 dolarów, czyli ponad połowę ustalonego celu. 

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 net-point

Piękny gest ,ale obawiam sie ze jego jedna rakieta podczas startu generuje taki ślad węglowy że ten milion drzew to wołanie na puszczy ....

! Odpowiedz
0 0 sel

UE płaci miliardy euro rocznie za sadzenie lasu tropikalnego dlatego palą go w innych miejscach żeby mieć co i za co sadzić.

! Odpowiedz
0 5 sel

Za to Chińczycy zamiast reklamy po prostu produkują już dwa razy więcej aut od Tesli.

! Odpowiedz
0 4 sel

Oczywiście elektrycznych ,a autobusów elektrycznych już kilkaset tysięcy.

! Odpowiedz
3 0 and00 odpowiada sel

chyba ilościowo, bo to są raczej głównie samochodziki a nie samochody
Za 1 Teslą kupisz 10 takich jeździdełek

! Odpowiedz
0 0 sel odpowiada and00

Chiny dzisiaj są inne i zmieniają się z dnia na dzień https://www.youtube.com/watch?v=CaELQS5kTso

! Odpowiedz
4 15 xiven

po prostu obaj wykupili sobie reklame za milion dolarów, to pewnie jeden z tańszych nakładów na marketing jakie ponieśli w swoim życiu :)


wiecie na czym polega szwindel z sadzeniem lasów?

tak naprawde lasów nie trzeba sadzić bo ONE WYRASTAJĄ SAME Z SIEBIE ZA DARMO!! :D
wystarczy posiadać teren i zostawić go odłogiem a po 3 latach młode drzewa będą już tam istnieć i rosnąć samoistnie a tkanka leśna powstała w randomowy naturalny sposób zapewni o wiele lepszą różnorodność i symbiozę biologiczną gatunków wobec tych pseudoleśnych monokultur sadzonych w celach komercyjnych pod wycinke i produkcje przemysłu drzewnego

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
18 7 mooooo

A to ciekawy amerykański łowca skarbów po tym jak ma długi na 978 milionów to rozrzuca cudze pieniądze na lasy a gdyby był to ruski to zapewne objęty był by sankcjami !

! Odpowiedz
5 9 takeda83

sam masz dług z długiem sie urodziłeś twoje hipotetyczne dzieci również mają a on rośnie wydajesz na bierzące wydatki zamiast go spłacać na co czekasz?

! Odpowiedz
8 12 and00

A to nie "ekolodzy" mówili na pomysł rządu o zwiększeniu zalesienia że sadzenie drzew nie ma sensu, bo nawet jak byśmy mieli jak za Mieszka, to i tak nie zmieni w zauważalny sposób bilansu?
To kłamali, czy ta akcja to taki pic na wodę?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne