REKLAMA

Morawiecki: W 2023 roku Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców

2022-12-31 18:59
publikacja
2022-12-31 18:59

Jestem przekonany, że to będzie rok, w którym Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców i jako pierwsza partia po 1989 roku otrzyma mandat do utworzenia rządu na trzecią kadencję. Czy tak się stanie - to ostatecznie będzie zależało od państwa wyboru - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sylwestrowym podcaście.

Morawiecki: W 2023 roku Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców
Morawiecki: W 2023 roku Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców
fot. Jacek Szydlowski / / FORUM

"Rzetelne podsumowanie takiego roku jak 2022 musiałoby oznaczać prawdopodobnie nagranie najdłuższego podcastu w dziejach internetu" - powiedział premier, który zdecydował się więc mówić o świętach i przyszłości. Podczas minionych świąt - jak mówił - problemem stało się m.in. wybranie filmu, który sprawiłby radość całej rodzinie premiera. "Dzieci optowały za serialem +Wednesday+, mi kołatały się po głowie różne sugestie znajomych, ostatecznie zwyciężył wybór żony - +Glass Onion+, film z serii +Na noże+ z Danielem Craigiem" - mówił premier.

Najbardziej zainteresowała go postać ekscentrycznego milionera, którego postać gra Edward Norton. "To satyryczna wersja technomiliarderów, uważających samych siebie za wizjonerów i mesjaszy kapitalizmu. Bez trudu można w nim dostrzec karykaturę np. właścicieli Facebooka, Twittera czy innych" - mówił Morawiecki, przypominając, że po premierze filmu przez media przetoczyła się dyskusja, czy jest to film o Elonie Musku.

"Wizja milionerów, manipulujących opinią publiczną za pomocą posiadanych mediów, aplikacji, kupionych polityków, czy celebrytów-influencerów, to obraz, który może i powinien niepokoić, a także skłaniać do zastanowienia się nad rolą i zaangażowaniem politycznym oraz odpowiedzialnością za słowo biznesowych geniuszy ery dotcomów. A ci wypowiadają się chętnie w sprawach ważnych dla całych społeczeństw i krajów, nie biorąc pod uwagę mocy swoich słów" - mówił Mateusz Morawiecki.

Premier zauważył, że w internecie można znaleźć wiele wróżb i życzeń dotyczących nadchodzącego roku, jedna z nich jednak - jego zdaniem - się wyróżnia. To zamieszczona na Twitterze wypowiedź Dmitrija Miedwiediewa, byłego premiera i wiceprezydenta Rosji, który "nie po raz pierwszy wcielił się w rolę internetowego trolla i przedstawił swoja dziesiątkę".

"Oczywiście - nie mogło zabraknąć w niej Polski. Otóż według Miedwiediewa, wespół z Węgrami zajmiemy w przyszłym roku zachodnią Ukrainę, aby stać się częścią IV Rzeszy Niemieckiej, a następnie zostać podzieleni, w wyniku wojny z Francją. To tylko trzy z 10 fantasmagorii pana Miedwiediewa. Miało być prześmiewczo, a wyszło - jak to w Rosji - dość siermiężnie i żenująco" - zauważył premier.

"Tu wraca postać Elona Muska - były prezydent Rosji wywróżył, że właściciel Twittera zostanie prezydentem USA, podzielonych w wyniku wojny domowej, wywołując go niejako do tablicy, co się zresztą udało. +Epicki wątek+ - napisał. Założyciel Tesli i SpaceX, jest bez wątpienia jedną z największych postaci współczesnego świata. Nie chcę umniejszać jego osiągnięć i znaczenia, chcę tylko zwrócić uwagę na to, że przed wielkimi ludźmi stoi wielka odpowiedzialność" - powiedział premier, cytując słowa detektywa z "Glass Onion", który zauważa, że "niebezpiecznie jest mylić mówienie prawdy z gadaniem bez zastanowienia".

"Działania Muska w zakupionym ostatnio Twitterze budzą już ogromne kontrowersje po obu stronach Atlantyku" - przypomniał premier.

"Jeśli zaś chodzi o futurystyczne przewidywania i prognozy na przyszły rok tego rodzaju fantasmagorie próbują czasem także przemycać także politycy z naszego podwórka. Te pozwolę sobie przemilczeć. Ja sam nie chcę bawić się w proroka, ale pokuszę się o polityczną prognozę dla Polski - jestem przekonany, że to będzie rok, w którym Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców i jako pierwsza partia po 1989 roku otrzyma mandat do utworzenia rządu na trzecią kadencję. Czy tak się stanie - to ostatecznie będzie zależało od państwa wyboru" - podkreślił premier, życząc Polakom, obok zdrowia i pomyślności także "dobrych wyborów" oraz tego, aby Polacy "nie dali się zwieść internetowym kuglarzom i ich zabawkom".(PAP)

aszw/ agz/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Ranking kont osobistych dla młodych – listopad 2023 r.

Komentarze (19)

dodaj komentarz
kaczyslaw_
Ten długonosy już zapowiada, że będą tak manipulować przy wyborach, żeby tylko wygrali.
friedens
A kiedy program działka pokościelna plus dla każdego? Nie musi być pod Wrocławiem.
binokl
Nigdy nie będę waszym wyborcą. Moralność mi nie pozwala.
mirek6504
Zyska jak dostaniemy podpisane Abramsy a jak nie to wypad i ten Tusk też nikt nie będzie sobie Polska geby podcieral jak w 1939 czasy się zmieniły
infinityhost
Nawet w nowy rok nie przegapi okazji żeby publicznie wszystkich okłamać. W jego wypadku to już chyba trzeba by myśleć o jakimś leczeniu.
langdon25
Morawiecki liczy że przybędzie ludzi gotowych do okradania własnej Ojczyzny

Morawiecki - największy wróg własnej Ojczyzny - Naród postawi cię przed sądem
bgiem
"Morawiecki: W 2023 roku Prawo i Sprawiedliwość zyska zaufanie kolejnych wyborców"
Po polsku to chyba będzie "rozdamy więcej PESELI imigrantom, a ci w podziece na nas zaglosują. A Polacy niech biednieją i ubywają."
konik_garbusek
Cale zycie glosowalem na UPR i Wodza-Krula. Ale po ultraszurii jaka Konfa zaprezentowala podczas pandemii oraz haniebnych wypowiedziach z tego srodowiska dot. Ukraincow i Ukrainy, nigdy wiecej ci ludzie nie dostana mojego glosu. Nie mam na kogo glosowac, z bolem chyba pojdzie na PiS, za to jak rozgrywaja temat Ukrainy (w ogromnym Cale zycie glosowalem na UPR i Wodza-Krula. Ale po ultraszurii jaka Konfa zaprezentowala podczas pandemii oraz haniebnych wypowiedziach z tego srodowiska dot. Ukraincow i Ukrainy, nigdy wiecej ci ludzie nie dostana mojego glosu. Nie mam na kogo glosowac, z bolem chyba pojdzie na PiS, za to jak rozgrywaja temat Ukrainy (w ogromnym interesie Polski)
santoriusz
jest nadzieja że odejdziesz przed wyborami, po co tacy jak ty i komu w tym kraju potrzebni? i to jest radosna nadzieja na Nowy Rok. Koniec PiS iorów to jedyna motywacja trzymająca człowieka przy życiu. Ahoj, ege szege jak mówią bracia Madziarzy po naszemu na zdowie.
andregru
Ukrainie należy się pomoc ale rozsądna i na miarę naszych możliwości.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2023

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki