REKLAMA

Moody's: ryzyko bankructwa Grecji wciąż wysokie

2016-10-15 21:05
publikacja
2016-10-15 21:05

Grecja wciąż stanowi dla pożyczkodawców znak zapytania - tak sytuację w tym kraju oceniła agencja ratingowa Moody's. Jej zdaniem ryzyko bankructwa Grecji w czasie trwania trzeciego programu kredytowego, jest wciąż wysokie.

Moody's: ryzyko bankructwa Grecji wciąż wysokie / YAY Foto

Mimo że pierwsza ocena greckich reform zakończyła się pomyślnie, agencja Moody's ocenia, że wciąż nie można mieć pewności, co do przyszłości greckiego programu. Jest to głównie związane z niestabilną sytuacją polityczną w tym kraju. W związku z tym nie wiadomo, czy Atenom uda się zrealizować kolejne założenia programu kredytowego, łącznie z najbliższą - drugą oceną greckich reform.

Od jej pozytywnego zakończenia zależy odblokowanie następnej ponad 6-miliardowej transzy dla Grecji. Negocjacje w tej sprawie między greckim rządem a wierzycielami rozpoczną się w nadchodzącym tygodniu w Atenach. Tymczasem największe związki zawodowe w Grecji już wzywają do udziału w masowej demonstracji przeciwko reformom, które dotyczą m.in. zmian w prawach pracowniczych. Moody's podkreśla, że ryzyko bankructwa Grecji pozostaje wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że termin wykupu sporej ilości greckich obligacji upływa w lipcu 2017 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/moc

Źródło:IAR
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (20)

dodaj komentarz
~lumpenfinansjera_won
skompromitowane banksterskie marionetki z agencji towarzyskich pt. Mordy's, Stalin&Putin's i Bitch powinny być zdelegalizowane i całe to tałatajstwo pozamykane. drukowane sratingi za wielkie łapówy. k_r_stwo za najwyższe stawki.
~EURnaKOLANA
Niech pada Grecja, potem banki we Wloszech, potem Deutche Bank i Commerzbank.

Z checia bym popatrzyl jak EUR pada na ryj a za nim PLN bo juz co niektorym w Polsce to sie w glowach poprzewracalo i mysla ze sa pepkiem swiata a sa tylko pepowina.

EUR powinno byc po 2.8zl.
~WD
Zupełnie nie rozumiem jak to możliwe, że Polska pożyczyła Grecji za czasów PO prawie 7 mld Euro. Przecież oni tego nigdy nie oddadzą.
~Dżejms
Już mi się niedobrze robi od tej mowy-trawy. Jak można mówić że ryzyko wysokie jak oni są bankrutem? No ludzie!
~xxx
Problem Grecji to brak produkcji, ten kraj niczego nie wytwarza zostaje jedynie to turystyka i zacofane rolnictwo, więc z czego chcą mieć pensję na poziomie Niemcow, tam pensję żeby ta gospodarka była konkurencyjna powinny wynosić 300 - 400 euro, kto widzial żeby Grek miał wyższą emeryturę niż Niemiec
~silvio_gesell
Tak, spirala deflacyjna zniszczyła produkcję w Grecji. Problem w 100% monetarny, tak jak w latach 30 ubiegłego wieku, w wielu krajach na świecie, m. in. w Niemczech i USA. Euro jest za mocną walutą dla Grecji. To nie jest tak, że Grekom nie chce się pracować. Zbyt mocna waluta powoduje, że w Grecji nie opłaca się zatrudniać.Tak, spirala deflacyjna zniszczyła produkcję w Grecji. Problem w 100% monetarny, tak jak w latach 30 ubiegłego wieku, w wielu krajach na świecie, m. in. w Niemczech i USA. Euro jest za mocną walutą dla Grecji. To nie jest tak, że Grekom nie chce się pracować. Zbyt mocna waluta powoduje, że w Grecji nie opłaca się zatrudniać. Gdyby mieli drachmę to wszystko byłoby OK.
~RICO
Jak Grecy zbankrutują to reszta Europy pójdzie po rozum do głowy i zacznie przeciwstawiać się zwyrodniałej polityce syfu brukselskiego !
~ed
Bylem wlasnie na Krecie, w Chani, Grecy pracuja w hotelach, knajpach, sklepach....nie widzialem, zeby sie jakos lenili...
~silvio_gesell
Na wyspach nie ma kryzysu. Kryzys jest na części kontynentalnej.
Grecy, przeciwieństwie do tego co się pisze, są bardzo pracowici. Najbardziej w Europie.
Najbardziej lenią się Niemcy i Holendrzy.

http://cdn.yougov.com/cumulus_uploads/inlineimage/2013-06-03/oecd.jpg
~polskigupek
praca jest jednym z elementów życia , także w Grecji ,jednak w przeciwieństwie do p-oLSKI nie na pierwszym miejscu !!!.....
my harujemy - oni żyją .... a chcielibyśmy ,aby harowali tak jak my !
...przykre , to jest właśnie ''polska choroba ''......

===========================

byłem- widziałem
praca jest jednym z elementów życia , także w Grecji ,jednak w przeciwieństwie do p-oLSKI nie na pierwszym miejscu !!!.....
my harujemy - oni żyją .... a chcielibyśmy ,aby harowali tak jak my !
...przykre , to jest właśnie ''polska choroba ''......

===========================

byłem- widziałem ,,,po prostu Grecy mają inny pomysł na życie .....:-)))))))

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki