Moody's: ryzyko bankructwa Grecji wciąż wysokie

Grecja wciąż stanowi dla pożyczkodawców znak zapytania - tak sytuację w tym kraju oceniła agencja ratingowa Moody's. Jej zdaniem ryzyko bankructwa Grecji w czasie trwania trzeciego programu kredytowego, jest wciąż wysokie.

Moody's: ryzyko bankructwa Grecji wciąż wysokie
Moody's: ryzyko bankructwa Grecji wciąż wysokie (YAY Foto)

Mimo że pierwsza ocena greckich reform zakończyła się pomyślnie, agencja Moody's ocenia, że wciąż nie można mieć pewności, co do przyszłości greckiego programu. Jest to głównie związane z niestabilną sytuacją polityczną w tym kraju. W związku z tym nie wiadomo, czy Atenom uda się zrealizować kolejne założenia programu kredytowego, łącznie z najbliższą - drugą oceną greckich reform.

Od jej pozytywnego zakończenia zależy odblokowanie następnej ponad 6-miliardowej transzy dla Grecji. Negocjacje w tej sprawie między greckim rządem a wierzycielami rozpoczną się w nadchodzącym tygodniu w Atenach. Tymczasem największe związki zawodowe w Grecji już wzywają do udziału w masowej demonstracji przeciwko reformom, które dotyczą m.in. zmian w prawach pracowniczych. Moody's podkreśla, że ryzyko bankructwa Grecji pozostaje wysokie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że termin wykupu sporej ilości greckich obligacji upływa w lipcu 2017 roku.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/moc

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~lumpenfinansjera_won

skompromitowane banksterskie marionetki z agencji towarzyskich pt. Mordy's, Stalin&Putin's i Bitch powinny być zdelegalizowane i całe to tałatajstwo pozamykane. drukowane sratingi za wielkie łapówy. k_r_stwo za najwyższe stawki.

! Odpowiedz
3 2 ~EURnaKOLANA

Niech pada Grecja, potem banki we Wloszech, potem Deutche Bank i Commerzbank.

Z checia bym popatrzyl jak EUR pada na ryj a za nim PLN bo juz co niektorym w Polsce to sie w glowach poprzewracalo i mysla ze sa pepkiem swiata a sa tylko pepowina.

EUR powinno byc po 2.8zl.

! Odpowiedz
1 8 ~WD

Zupełnie nie rozumiem jak to możliwe, że Polska pożyczyła Grecji za czasów PO prawie 7 mld Euro. Przecież oni tego nigdy nie oddadzą.

! Odpowiedz
1 8 ~Dżejms

Już mi się niedobrze robi od tej mowy-trawy. Jak można mówić że ryzyko wysokie jak oni są bankrutem? No ludzie!

! Odpowiedz
0 33 ~xxx

Problem Grecji to brak produkcji, ten kraj niczego nie wytwarza zostaje jedynie to turystyka i zacofane rolnictwo, więc z czego chcą mieć pensję na poziomie Niemcow, tam pensję żeby ta gospodarka była konkurencyjna powinny wynosić 300 - 400 euro, kto widzial żeby Grek miał wyższą emeryturę niż Niemiec

! Odpowiedz
1 12 ~silvio_gesell

Tak, spirala deflacyjna zniszczyła produkcję w Grecji. Problem w 100% monetarny, tak jak w latach 30 ubiegłego wieku, w wielu krajach na świecie, m. in. w Niemczech i USA. Euro jest za mocną walutą dla Grecji. To nie jest tak, że Grekom nie chce się pracować. Zbyt mocna waluta powoduje, że w Grecji nie opłaca się zatrudniać. Gdyby mieli drachmę to wszystko byłoby OK.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 20 ~RICO

Jak Grecy zbankrutują to reszta Europy pójdzie po rozum do głowy i zacznie przeciwstawiać się zwyrodniałej polityce syfu brukselskiego !

! Odpowiedz
7 12 ~ed

Bylem wlasnie na Krecie, w Chani, Grecy pracuja w hotelach, knajpach, sklepach....nie widzialem, zeby sie jakos lenili...

! Odpowiedz
12 25 ~silvio_gesell

Na wyspach nie ma kryzysu. Kryzys jest na części kontynentalnej.
Grecy, przeciwieństwie do tego co się pisze, są bardzo pracowici. Najbardziej w Europie.
Najbardziej lenią się Niemcy i Holendrzy.

http://cdn.yougov.com/cumulus_uploads/inlineimage/2013-06-03/oecd.jpg

! Odpowiedz
8 10 ~polskigupek

praca jest jednym z elementów życia , także w Grecji ,jednak w przeciwieństwie do p-oLSKI nie na pierwszym miejscu !!!.....
my harujemy - oni żyją .... a chcielibyśmy ,aby harowali tak jak my !
...przykre , to jest właśnie ''polska choroba ''......

===========================

byłem- widziałem ,,,po prostu Grecy mają inny pomysł na życie .....:-)))))))

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,7% II 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% II 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 330,48 zł II 2020
Produkcja przemysłowa rdr 4,9% II 2020

Znajdź profil