

Z badań przeprowadzonych przez PwC wynika, że aż połowa absolwentów studiów jest niezadowolona z ukończonych kierunków i uważa, że nie przygotowały ich one do podjęcia pracy. Z większym optymizmem na swoją edukację wyższą patrzą obecni studenci, natomiast uczniowie szkół średnich, podobnie jak absolwenci, nie widzą w studiach pomocy w karierze zawodowej.
Polska to naród głupców?
- To, czy się otrzyma dobrą pracę, która spełni nasze oczekiwania, zależy w takiej samej mierze od wykształcenia, jak i od naszych osobistych cech i osiągnięć - mówi prof. Ewa Chmielewska z Instytutu Badań Edukacyjnych. - Wielu studentów chodzi na studia dlatego, bo zmusili ich do tego rodzice, bądź jest taka presja środowiska - dodaje główny ekonomista Bankier.pl, Łukasz Piechowiak.
Alarmujące są już tegoroczne wyniki egzaminu dojrzałości, którego nie zdało 29% maturzystów. To ok 10% więcej niż w zeszłym roku, a i średnie wyniki testów nie są zadowalające. - Gdybyśmy brali na poważnie prawdziwe wyniki, gdzie nie zdaje się przy wyniku poniżej 50%, to 60% lub 70% tegorocznych maturzystów w ogóle by nie zdało. Po prostu jesteśmy poniekąd narodem głupców - podsumowuje Piechowiak.

Jaką formę opodatkowania wybrać?
Własna działalność gospodarcza a podatki
Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR>
Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl