REKLAMA

Młodzież studiuje, bo zmuszają ją do tego rodzice

2014-06-30 12:09
publikacja
2014-06-30 12:09
Młodzież studiuje, bo zmuszają ją do tego rodzice
Młodzież studiuje, bo zmuszają ją do tego rodzice
fot. theta / / thetaXstock

Z badań przeprowadzonych przez PwC wynika, że aż połowa absolwentów studiów jest niezadowolona z ukończonych kierunków i uważa, że nie przygotowały ich one do podjęcia pracy. Z większym optymizmem na swoją edukację wyższą patrzą obecni studenci, natomiast  uczniowie szkół średnich, podobnie jak absolwenci, nie widzą w studiach pomocy w karierze zawodowej.

Polska to naród głupców?

Start odtwarzacza ...


Czy Polacy to naród głupców?
Thinkstock
 
- To, czy się otrzyma dobrą pracę, która spełni nasze oczekiwania, zależy w takiej samej mierze od wykształcenia, jak i od naszych osobistych cech i osiągnięć - mówi prof. Ewa Chmielewska z Instytutu Badań Edukacyjnych. - Wielu studentów chodzi na studia dlatego, bo zmusili ich do tego rodzice, bądź jest taka presja środowiska - dodaje główny ekonomista Bankier.pl, Łukasz Piechowiak.

Alarmujące są już tegoroczne wyniki egzaminu dojrzałości, którego nie zdało 29% maturzystów. To ok 10% więcej niż w zeszłym roku, a i średnie wyniki testów nie są zadowalające. - Gdybyśmy brali na poważnie prawdziwe wyniki, gdzie nie zdaje się przy wyniku poniżej 50%, to 60% lub 70% tegorocznych maturzystów w ogóle by nie zdało. Po prostu jesteśmy poniekąd narodem głupców - podsumowuje Piechowiak.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć!<BR> Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (65)

dodaj komentarz
~Kamil
Niestety jest wiele osób które muszą same zarobić na opłacenie studiów. Moim zdaniem najfajniejszą ofertę ma Wszechnica Polska:) Wysoki poziom i przystępne ceny.
~przedsłuch
Polską rzadzą rozmaite sitwy. Np po architekturze w Krakowie architektami zostają tylko dzieci tamtejszych architektów.
~absolwent
W pełni popieram, nieważne jakim jesteś architektem tylko czyim jesteś dzieckiem. I właśnie na tym kierunku studiują dzieci zgodnie z tradycją rodzinną i to jest smutne.Takie kierunki jak architektura, prawo i medycyna są dziedziczone. Nieważne predyspozycje tak ma być . Masz racje to chory kraj.
~Iza
Dlaczego my Polacy tak bardzo nie szanujemy Polakow...?
~Mada
Ten pan na koncu filmu chyba sie zagalopowal...mieszkam od prawie 30-stu lat na tzw zachodzie i nigdy nie slyszalam ze egzaminy sa odzwierciedleniem wiedzy!!! Ten pan zapomnial jak stres nas zdajacych oglupia....ale tylko na czas tegoz egzaminu...chociaz sa wyjatki od reguly tak jak ten pan !!!
~Robert
A potem w pracy "zawaliłem przetarg bo mnie stres z tym związany ogłupił ale już po wszystko wrociło do normy". Ręce opadają
~kris
a ja studiuję na Wszechnicy Polskiej drugi kierunek administrację i jestem bardzo zadowolona, interesujące zajęcia, konkrety bez ściemy.
~milto
Nierób z Princewatersa dał głosa.
~Pawel
Mnie do studiowania nikt nie zmusza, uczęszczam do Wszechnicy Polskiej która jest uczelnią niepaństwową, a na czesne zarabiam sam. Jest to już moja druga przygoda ze studiowaniem (robię kolejną magisterkę) i wiem z doświadczenia, że wykształcenie przydaje się w życiu najbardziej, o ile tylko umie się je Mnie do studiowania nikt nie zmusza, uczęszczam do Wszechnicy Polskiej która jest uczelnią niepaństwową, a na czesne zarabiam sam. Jest to już moja druga przygoda ze studiowaniem (robię kolejną magisterkę) i wiem z doświadczenia, że wykształcenie przydaje się w życiu najbardziej, o ile tylko umie się je wykorzystać.
~marylka_666
I ten bełkot korporacyjny: "kapitał ludzki"... Dżizas !

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki