REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Minister infrastruktury wydłużył normy czasu pracy kierowców

2020-04-17 10:04
publikacja
2020-04-17 10:04
Dodaj Bankier.pl w Google

Minister infrastruktury, w związku z trwającą pandemią zakażeń COVID-19, zdecydował się tymczasowo wydłużyć limity czasu pracy kierowców przewożących towary do 11 godzin dziennie z 9 godzin – poinformował resort infrastruktury w piątkowym komunikacie.

Wydłużono ponadto tygodniowy limit czasu prowadzenia pojazdu do 60 godzin z 56 godzin; łączny czas prowadzenia pojazdu w ciągu dwóch kolejnych tygodni nie może przekroczyć 96 godzin, co oznacza jego podniesienie o 6 godzin.

Resort zaznacza jednocześnie, że ze względu na wydłużenie czasu prowadzenia pojazdu z 9 do 11 godzin, nie będą miały zastosowania odstępstwa w zakresie norm dziennych i tygodniowych okresów odpoczynku.

Odstępstwa mogą też dotyczyć kierowców wykonujących przewozy osób, ale wyłącznie w sytuacji przewozu wykonywanego w związku z powrotami obywateli do ich krajów zamieszkania.

Ministerstwo Infrastruktury informuje, że odstępstwa będą obowiązywały od 17 kwietnia do 31 maja 2020 r.(PAP)

Wakacje na giełdzie

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ pad/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Motoryzacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki