REKLAMA
TYDZIEŃ Z KRYPTO

Miliardy do wzięcia czekają. Przedsiębiorcy muszą się po nie tylko schylić

2025-08-01 04:11
publikacja
2025-08-01 04:11

W sierpniu przedsiębiorcy mogą powalczyć o dofinansowania przeznaczone m.in. na technologie cyfrowe, biotechnologie, podbój nowych rynków i prace B+R - czytamy w piątkowym wydaniu „Pulsu Biznesu”.

Miliardy do wzięcia czekają. Przedsiębiorcy muszą się po nie tylko schylić
Miliardy do wzięcia czekają. Przedsiębiorcy muszą się po nie tylko schylić
fot. Kamil Zajaczkowski / / Shutterstock

„W sierpniu nie zabraknie wsparcia dostępnego w Ścieżce SMART, popularnym konkursie dotacyjnym dla innowatorów, często opisywanym na łamach „PB”. Jego budżet wynosi 1 mld zł. Konsorcja realizujące kompleksowe projekty mogą ubiegać się o granty do końca września” – informuje „PB”. Jak wskazuje dziennik, „ruszają też nabory na finansowanie z Funduszu Wsparcia Technologii Krytycznych”.

„Są one przeznaczone zarówno dla małych, jak i dużych firm. O dofinansowanie mogą powalczyć również start-upy. Specjalny pilotażowy program prowadzi dla nich Europejski Instytut Innowacji i Technologii” – czytamy w piątkowym „PB”.

Ponadto – jak zwraca uwagę „Puls Biznesu” – „od 12 sierpnia przedsiębiorcy i organizacje badawcze mogą ubiegać się o dotacje, które pomogą im zdobyć fundusze unijne rozdzielane przez Komisję Europejską (KE)”. „Budżet konkursu Granty na eurogranty z działania 2.12 programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) wynosi 20 mln zł” – informuje dziennik. (PAP)

mk/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Światłowód z usługami bezpiecznego internetu
Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomitomi
w branży śmieciowej - przeróbka ,utylizacja , sortownie , systemy restrykcji ,monitoring ,donosicielstwo , czyli mafijna robota ! - tam czeka do zagospodarowania najwięcej pieniędzy , unijna moda czeka na patologiczne zachowanie ! ! !
samsza
Patologia zaburzająca konkurencję na rynku, nieuprawnione przewagi dla tych co potrafią starać się o kasę u urzędnika nad tymi co lepiej myślą nad projektem.

Powiązane: Firma w Polsce - koszty, podatki, składki

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki