REKLAMA

Miedź w Londynie minimalnie zyskuje, ale listopad dla metalu najlepszy od 10 lat

2016-11-28 08:17
publikacja
2016-11-28 08:17

Miedź na giełdzie w Londynie minimalnie zyskuje. Miedź w dostawach trzymiesięcznych kosztowała po otwarciu handlu 5.881,00 USD za tonę, po zwyżce o 2 dolary - podają maklerzy.

fot. KGHM /

Miedź na LME jest obecnie wyceniana blisko najwyższych poziomów od ponad roku, a listopad może zakończyć największym miesięcznym wzrostem od kwietnia 2006 roku. Metal zdrożał w tym miesiącu ponad 20 procent.

Na rynkach panuje optymizm i oczekiwania, że wydatki na przemysł i rozwój infrastruktury na świecie wzrosną w przyszłym roku. To napędza falę dobrych nastrojów wśród inwestorów i zachęca ich do zakupu surowców, w tym metali przemysłowych.

"Musimy jednak poczekać i zobaczymy, czy obietnice prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa o wzroście wydatków na infrastrukturę ziszczą się" - mówi Nelson Pizarro, prezes firmy Codelco - największego na świecie producenta miedzi.

Podczas kampanii przed wyborami w USA Trump deklarował, że wydatki na rozwój infrastruktury mogą wynieść nawet bilion dolarów.(PAP)

aj/ asa/

Źródło:PAP
Tematy
​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

​Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Marko
CO Z TEGO ŻE NA ŚWIECIE ZYSKUJE AUTOR NIECH NAPISZE DLACZEGO SPÓŁKA MIEDZIOWA POLSKA NIE ZYSKUJE NA WARTOŚCI TYLKO WYGLĄDA TO TAK JAKBY KTOŚ JĄ ZATRZYMYWAŁ PRZED WZROSTEM???????? LOGICZNE JEST TO ŻE POWINNO BYĆ INACZEJ
~pa
Przecież KGHM odbił w ślad za miedzią.
~OKULISTA
1 miesiąc: 25,12 % - mało ?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki