REKLAMA
Tour de spółki

Mercor zakończył działania związane z pozyskaniem inwestora finansowego

2019-09-05 08:50
publikacja
2019-09-05 08:50
Mercor

Mercor zakończył działania związane z procesem pozyskania inwestora finansowego - podała spółka w komunikacie. Grupa zakończyła tym samym przegląd opcji strategicznych.

Mercor prowadził przegląd opcji strategicznych od sierpnia 2018 roku. W maju tego rou spółka uznała, że najkorzystniejsze dla niej będzie pozyskanie inwestora finansowego. Potencjalny inwestor miał objąć, wskutek skierowanej do niego nowej emisji, mniejszościowy pakiet akcji w ramach podwyższenia kapitału zakładowego z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy.

Mercor podał w czwartek, że rozmowy z potencjalnymi inwestorami nie doprowadziły do zawarcia umowy o inwestycję w nowo emitowane akcje spółki.

"W ocenie zarządu emitenta obecna wycena rynkowa akcji spółki uniemożliwiła przeprowadzenie emisji nowych akcji po cenie odpowiadającej rzeczywistej wartości spółki, która należycie realizowałaby interes emitenta i jego obecnych akcjonariuszy" - podano w komunikacie.

Zdaniem zarządu powyższa decyzja nie wpłynie negatywnie na kontynuację dotychczasowych działań związanych z rozwojem spółki oraz realizację jej planów strategicznych.

Mercor nie wyklucza możliwości podjęcia w przyszłości działań w zakresie pozyskania kapitału od zewnętrznego inwestora. (PAP Biznes)

sar/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki