REKLAMA

Medicalgorithmics ma umowę dystrybucyjną z Bittium Biosignals

2024-02-12 07:30
publikacja
2024-02-12 07:30

Medicalgorithmics zawarł umowę dystrybucyjną z Bittium Biosignals, spółką zależną Bittium Corporation - podała spółka w komunikacie. Przedmiotem umowy jest dystrybucja przez partnera oprogramowania Medicalgorithmics.

Medicalgorithmics ma umowę dystrybucyjną z Bittium Biosignals
Medicalgorithmics ma umowę dystrybucyjną z Bittium Biosignals
/ Medicalgorithmics

Oprogramowanie ma być dystrybuowane w ramach oferty produktowej partnera i pod marką produktu dystrybutora, ale z informacją dla placówek diagnostycznych oraz klientów medycznych, że dostawcą oprogramowania i raportu diagnostycznego jest Medicalgorithmics.

Dystrybuowane oprogramowanie, zawierające rozwiązania chmurowe i algorytmy sztucznej inteligencji (AI), służy do analizy AI sygnału EKG z sesji diagnostycznych na urządzeniach partnera, analizy i weryfikacji wyników AI przez techników EKG oraz lekarzy i przygotowywania raportów medycznych z analizy EKG na potrzeby diagnostyki pacjentów, udostępniony software będzie zintegrowany do obsługi wyłącznie sygnału z urządzeń dystrybuowanych przez partnera.

Umowa została zawarta na czas nieokreślony z możliwością jej wypowiedzenia z zachowaniem 12-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Jak podano, rozliczenie współpracy będzie prowadzone w modelu "revenue share", czyli będzie uzależnione od przychodów osiągniętych przez partnera z przeprowadzonych badań i analizy EKG przy wykorzystaniu oprogramowania Medicalgorithmics.

"W konsekwencji objęcia umową wielu krajów na wszystkich kontynentach, gdzie działa Bittium, o różnym potencjale wynikającym m. in. z różnej liczby urządzeń partnera użytkowanych na danym rynku, spółka ocenia potencjał dla spółki z nawiązanej współpracy jako bardzo istotny. Jednocześnie, z uwagi na wskazane zróżnicowanie liczby urządzeń partnera na danym rynku oraz obowiązujących na danym rynku stawek refundacji, a w konsekwencji również cen usług, obiektywnie brak jest możliwości określenia minimalnych przychodów spółki na dzień zawarcia umowy. Zważywszy jednak na potencjał tej współpracy, spółka ocenia, że w przeciągu najbliższych lat partner może stać się jednym z największych klientów spółki" - podał Medicalgorithmics.

Bittium Corporation jest notowanym na Nasdaq Helsinki podmiotem specjalizującym się w tworzeniu technologii telekomunikacyjnych i łączności. Oferuje m. in. produkty i usługi technologii medycznych do pomiaru biosygnałów w kardiologii i neurofizjologii oraz dostarcza urządzenia i usługi analizy sygnałów dla globalnej bazy klientów na wszystkich kontynentach.

W październiku 2023 r. Medicalgorithmics informował o zawarciu porozumienia, którego przedmiotem była ocena potencjalnej długoterminowej współpracy stron w celu wspólnej komercjalizacji rozwiązań chmurowych diagnostyki EKG spółki. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Sprawdź kredyt hipoteczny w Citi Handlowy!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki