Wyciekły dane pracowników McDonald's

2020-08-10 10:00, akt.2020-08-10 16:22
publikacja
2020-08-10 10:00
aktualizacja
2020-08-10 16:22
fot. 8th.creator / Shutterstock

Wyciekły dane osobowe pracowników restauracji McDonald's, potwierdza firma – m.in. imię i nazwisko, numer pesel oraz stanowisko pracy.

Dane pracowników przedsiębiorstwa McDonald's były dostępne w sieci przez około dziewiętnaście miesięcy, potwierdza amerykańska firma. Wśród informacji były m.in.:

  • imię i nazwisko,
  • numer pesel,
  • data i godzina rozpoczęcia pracy,
  • stanowisko,
  • rodzaj pracy,
  • dodatkowe informacje dot. powodów nieobecności podane przez pracodawcę w grafiku w polu komentarz.

Dane osobowe dostępne były w sieci od stycznia 2019 roku do 22 lipca tego roku i dotyczyły pracowników, którzy zatrudnieni byli w firmie pomiędzy majem 2014 roku a styczniem 2019 roku -czytamy w zawiadomieniu o naruszeniu ochrony danych osobowych pracowników przesłanym przez McDonald's, które zamieścił portal Niebezpiecznik.pl.

Dane w złym folderze

– Niezwłocznie przystąpiliśmy do zabezpieczenia danych oraz wyeliminowania możliwości dostępu do nich. Równolegle niezależne firmy rozpoczęły audyt w celu zidentyfikowania przyczyn incydentu, a także aktywnego rekonesansu aplikacji, w celu wykrycia podatności. W działania od początku zaangażowani byli inspektorzy ochrony danych osobowych firmy oraz naszych dostawców. Wyniki audytu wskazują na omyłkowe umieszczenie kopii bazy danych w nieprzeznaczonym do tego folderze. Zawiadomiliśmy również Urząd Ochrony Danych Osobowych o incydencie  – czytamy w komunikacie prasowym McDonald's.

Wyciek danych osobowych nie dotyczy klientów restauracji, podkreśla McDonald's. Pracownicy mogą skontaktować się z firmą za pośrednictwem specjalnej infolinii - osoby, które padły ofiarą kradzieży tożsamości w artykule pt. "Co zrobić, gdy padniemy ofiarą kradzieży danych osobowych?" znajdą garść porad, jak się zachować w takiej sytuacji.

Kliknij, aby przejść dalej / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
xiven
zachciało się chodzić do pracy to się teraz będzie spłacać cudze chwilówki :D
rausman
hehe Dane magistrów socjlogii, europeistyki i studiów gender?

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki