REKLAMA
WAŻNE

Mazowieckie: zezwolenia na pracę dla cudzoziemców wydawane są od ręki

2017-07-04 15:28
publikacja
2017-07-04 15:28

Przeszło 48 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców wydał w ub. roku wojewoda mazowiecki. Formalności te można w ciągu jednego dnia załatwić w Warszawie, Siedlcach, Ciechanowie i w Radomiu. Do końca roku takie udogodnienia wprowadzone mają być także w Płocku i w Ostrołęce.

/ fot. Grażyna Myślińska / FORUM

Mazowiecki Urząd Wojewódzki wprowadza usprawnienia organizacyjne w obsłudze klientów. Od poniedziałku - jak poinformował na wtorkowej konferencji prasowej wojewoda Zdzisław Siepiera - formalności związane z uzyskaniem zezwolenia na pracę cudzoziemca od ręki można także załatwić w radomskiej delegaturze MUW. Wcześniej było to możliwe w Warszawie, Siedlcach i Ciechanowie. Do końca roku takie usprawnienia mają być wprowadzone również w delegaturach w Płocku i Ostrołęce.

"Nowa usługa pozwala skrócić czas oczekiwania na decyzję. Jest to bardzo istotne po to, by ograniczać zbędną mitręgę administracyjną" - stwierdził Sipiera.

Aby uzyskać zezwolenie należy umówić się wcześniej na wizytę w którejś z najbliższych delegatur i przyjść na umówione spotkania z kompletem wymaganych dokumentów.

Zdaniem wicewojewody mazowieckiego Artura Standowicza od 2013 r. można zaobserwować sięgający nawet 150 procent wzrost zainteresowania zezwoleniami na pobyt cudzoziemców w Polsce, a także na podjęcie przez nich pracy.

W całym kraju w 2016 r. roku wydano ponad 127 tys. zezwoleń na pracę dla cudzoziemców, z czego - ponad 48 tys. na Mazowszu, co stanowi blisko 38 proc.

W większości pracę w Polsce podejmują obywatele Ukrainy, Białorusi i Mołdawii. Najczęściej cudzoziemcy są zatrudniani jako robotnicy wykwalifikowani, pracownicy przy pracach prostych, nieco rzadziej jako kadra kierownicza, doradcy i eksperci.

ilp/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ajwaj
I co z tego?
Ukraincy & co. chca i pra na zachód
I praktycznie po kilku dniach "bezwiza" - widac ich na "zachodzie" przy pracy na wizach turystycznych

Policja jest i tak niewydolna, z powodu przestepczosci ciemnych "lekarzy i inzynierów" z Afryki i Azji. Pracujacy uczciwie, choc nie
I co z tego?
Ukraincy & co. chca i pra na zachód
I praktycznie po kilku dniach "bezwiza" - widac ich na "zachodzie" przy pracy na wizach turystycznych

Policja jest i tak niewydolna, z powodu przestepczosci ciemnych "lekarzy i inzynierów" z Afryki i Azji. Pracujacy uczciwie, choc nie calkiem legalnie to mniejsze zlo....

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki