Masło tak drogie, że sklep zabezpieczył je przed złodziejami

Zabezpieczenia antykradzieżowe w sklepach kojarzyły się dotąd z towarami takimi jak elektronika czy ubrania, dlatego to, co zrobił Auchan na stołecznym Ursynowie, może zaskakiwać. Sklep nałożył bowiem podobne zabezpieczenia na kostki masła.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda podzielił się na Twitterze swoim zdjęciem wykonanym w wyżej wymienionym markecie. Na fotografii widać kostkę masła oznakowaną w specyficzny sposób:

Fakt, że są to zabezpieczenia antykradzieżowe, potwierdziła Dorota Patejko, rzecznik Auchan Polska, w rozmowie z „Dziennikiem”. - Ursynów zabezpiecza tylko duże osełki masła, które kosztują obecnie około 10 zł, (…) koszt jednego zabezpieczenia to ok. 4 groszy – mówi. Dodaje też, że jest to decyzja podjęta przez dyrektora konkretnego sklepu, niepraktykowana w całej sieci. Nie ma też planów rozszerzenia tej metody na inne placówki. Sklep w trakcie inwentaryzacji odnotował duże braki tego towaru, zdecydował się więc na taką metodę jego zabezpieczenia.

W ostatnich miesiącach ceny masła rosną tak znacznie, że dla niektórych staje się ono towarem zbyt drogim i nieosiągalnym. Za 200-gramową kostkę masła trzeba zapłacić ponad 6 zł, hurtowa średnia cena sprzedaży 100 kg masła wynosiła pod koniec września ponad 2650 zł.

(SpotData)

Warto dodać, że w Polsce średnie spożycie masła na osobę wynosi 4,3 kg i dotąd nie notowano na tym polu znaczących zmian.

 Jak pisze Michał Żuławiński, autor rozbudowanej analizy na temat wzrostu cen masła w ostatnim czasie: "Jeżeli nie wystąpią nieprzewidziane czynniki jednorazowe (embargo, pomór bydła itp.), a politycy tym razem powstrzymają się od ręcznego sterowania tą gałęzią gospodarki, wówczas rynek zareaguje, a ceny masła znów spadną."

KWS

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 15 kkk1111

i pomyśleć ze polska to byl kraj gdzie mleko dawały zakłady pracy ,szkoły a rolnicy dawali nawet świnią do karmy masło było tanie i prawdziwe większość gospodyń smażyła na klarowanym takie bylo marnotrawstwo, dziś dzięki unijnym przepisom mamy świnię, krowy w kolczykach to i masło jest kolczykowane jako ekskluzywny towar niedługo pozostanie szczaw i mirabelki czyli osiągniemy pełnie szczęścia ja niesiołowski niejaki podobno profesor

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 8 hairy_portier

W Lidlu masło jest dalej po 0,99 Euro za kostkę 250 gram. Taka sytuacja.

! Odpowiedz
3 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
25 20 marek_hektor

Kolejny sukces "dojnej zmiany". Niedługo żywność będzie tak droga, że nie będzie nikt kupował, a zabezpieczenia antykradzieżowe pojawią się też na innych podstawowych produktach spożywczych.

! Odpowiedz
37 10 pawev

Ostatnio poczułem się okradziony przez Auchan- na ponad sto złotych. Źle naliczyli ilość towaru na paragonie zamiast 1/2 szt. 12 szt. Robiąc bardzo duże zakupy, nie sprawdziłem od razu paragonu. Dopiero po miesiącu zerknąłem na niego, gdy szedł do kosza i ZONK. Oczywiście kasy nie oddali, bo minęło powyżej 30 dni. Kwota nieopłacalna do pozwu sądowego, a szkoda z chęcią zaskarżyłabym ich. Ja straciłem tylko 100zł, ale oni stracą znacznie więcej. Na jednych moich zakupach mieli ze dwie stówki. A ponadto mam zamiar nasyłać im kontrolę, kiedy tylko usłyszę o jakiś problemach w tych sklepach. Ciekawe, czy jakbym to ja wyniósł masło za tą samą kwotę, to oni anulowaliby swoją stratę po czasie. NIE POLECAM TEGO SKLEPU, RADZĘ IŚĆ DO KONKURENCJI.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Rozlicz PIT za 2017
szybko i bez błędów

lub uruchom online teraz

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl