Mangata Holding obniżyła prognozy wyników na '17; zysk netto ma wynieść 47 mln zł

Mangata Holding obniżyła prognozy wyników na 2017. Skorygowana prognoza zakłada 624 mln zł przychodów, 89 mln zł EBITDA oraz 47 mln zł zysku netto. Pierwotna prognoza na rok 2017 podana w marcu zakładała 633 mln zł przychodów, 98,8 mln zł EBITDA oraz 55,9 mln zł zysku netto - poinformowała spółka w komunikacie.

Mangata Holding podała, że do głównych przyczyn zmiany prognozy na rok 2017 zaliczyć należy: znaczący wzrost cen zakupu głównych surowców i podstawowych materiałów produkcyjnych; niższy poziom inwestycji i produkcji w branży budowlano-montażowej w Polsce w pierwszym półroczu 2017, co przełożyło się na brak realizacji oczekiwanych przychodów ze sprzedaży w segmencie armatury przemysłowej i elementów złącznych.

Spółka wskazała także na przesunięcia w realizacji projektów w segmencie automotive, a także na spadek przychodów w obszarze automatyki przemysłowej oraz negatywne wyniki spółki zależnej Techmadex.

Obniżenie prognoz tłumaczone jest również trudną sytuacją na rynku pracy i stopniowym wzrostem wynagrodzeń. (PAP Biznes)

mbl/ jtt/

Źródło: PAP Biznes
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.

Przemek Barankiewicz - Redaktor naczelny portalu Bankier.pl

Jesteśmy najważniejszym źródłem informacji dla inwestorów, a nie musisz płacić za nasze treści. To możliwe tylko dzięki wyświetlanym przez nas reklamom. Pozwól nam się dalej rozwijać i wyłącz adblocka na stronach Bankier.pl

Przemek Barankiewicz
Redaktor naczelny portalu Bankier.pl