REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

Makarony Polskie chcą wyemitować do 1,85 mln akcji na częściowe sfinansowanie przejęcia

2021-06-03 10:00
publikacja
2021-06-03 10:00
Dodaj Bankier.pl w Google

Makarony Polskie chcą wyemitować do 1,85 mln akcji serii F z wyłączeniem prawa poboru - poinformowała spółka w komunikacie. Środki z emisji miałyby posłużyć do częściowego sfinansowania akwizycji.

Makarony Polskie chcą wyemitować do 1,85 mln akcji na częściowe sfinansowanie przejęcia
Makarony Polskie chcą wyemitować do 1,85 mln akcji na częściowe sfinansowanie przejęcia
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Przy obecnym kursie Makaronów Polskich na giełdzie emisja akcji miałaby wartość 13,3 mln zł.

Finansowanie projektu akwizycjnego ma pochodzić - oprócz emisji akcji - również ze środków własnych spółki oraz z kredytu bankowego.

Makarony Polskie nie podają nazwy potencjalnego obiektu przejęcia. Informują tylko, że chodzi o potencjalne nabycie udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością powstałej po wcześniejszym przekształceniu przedsiębiorstwa prowadzonego w formie jednoosobowej działalności.

Rada nadzorcza Makaronów Polskich wyraziła zgodę na zrealizowanie rozważanego projektu akwizycyjnego pod warunkiem pozytywnego zamknięcia negocjacji prowadzonych przez zarząd spółki. (PAP Biznes)

Wakacje na giełdzie

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane:

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki