REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

MZ: od piątku rozpocznie się wystawianie skierowań na dawkę przypominjącą dla nastolatków w wieku 12-15 lat

2022-01-27 15:06
publikacja
2022-01-27 15:06
Dodaj Bankier.pl w Google

Od piątku rozpocznie się proces wystawiana skierowań na dawkę przypominającą dla nastolatków w wieku 12-15 lat - poinformował w czwartek na Twitterze resort zdrowia.

MZ: od piątku rozpocznie się wystawianie skierowań na dawkę przypominjącą dla nastolatków w wieku 12-15 lat
MZ: od piątku rozpocznie się wystawianie skierowań na dawkę przypominjącą dla nastolatków w wieku 12-15 lat
fot. PhotobyTawat / / Shutterstock

"W związku z rosnącą piątą falą COVID-19 i trwającymi wyjazdami feryjnymi oraz brakiem decyzji EMA, podobnie jak inne państwa UE, w oparciu o wytyczne zespołu ds. szczepień, WHO i FDA wprowadzamy szczepienia dawką przypominającą 12-15-latków" - podało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W załączonym komunikacie dodało, że decyzję podjęło, mając "na uwadze zalecenie Zespołu ds. Szczepień Ochronnych z dnia 26 stycznia 2022 r. uwzględniające stanowisko WHO z dnia 21 stycznia 2022 r. oraz stanowisko amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) z dnia 5 stycznia 2022 r."

Resort podał, że w szczepieniu przypominającym stosowany jest preparat Comirnaty (Pfizer-BioNTech) z zachowaniem odstępu co najmniej pięciu miesięcy po ukończeniu pełnego (dwudawkowego) schematu szczepienia przeciw COVID-19. (PAP)

Autorka: Klaudia Torchała

Wakacje na giełdzie

tor/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie
Tanie konto firmowe na lata. Najlepsze oferty w długiej perspektywie

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jaho31
ale żeby szczepić dzieciaka tylko aby móc sobie pojeździć na nartach w Alpach?
to trzeba być jednak łajdakiem a nie rodzicem

pirat125
to nie jest resort zdrowia - TYLKO RESORT MORDERCÓW
samsza
brak decyzji EMA, czujcie się bezpieczniej
tatolotek
Świeże wyniki badań ze Stanów, opublikowane 25 stycznia:

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2788346

"Na podstawie raportów z biernego nadzoru w Stanach Zjednoczonych ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu szczepionek przeciw COVID-19 opartych na mRNA wzrosło w różnych grupach wiekowych
Świeże wyniki badań ze Stanów, opublikowane 25 stycznia:

https://jamanetwork.com/journals/jama/fullarticle/2788346

"Na podstawie raportów z biernego nadzoru w Stanach Zjednoczonych ryzyko zapalenia mięśnia sercowego po otrzymaniu szczepionek przeciw COVID-19 opartych na mRNA wzrosło w różnych grupach wiekowych i płciowych i było najwyższe po drugiej dawce szczepionki u nastolatków i młodych mężczyzn. Ryzyko to należy rozpatrywać w kontekście korzyści ze szczepienia COVID-19."

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki