REKLAMA

MIiR: nowy konkurs na wsparcie w infrastrukturę przedsiębiorstw z pieniędzy UE

2019-08-01 14:23
publikacja
2019-08-01 14:23

350 mln zł mogą otrzymać przedsiębiorcy na wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R, czyli badania + rozwój - poinformowało w czwartek Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Jak dodano, środki będą pochodzić z UE, a wnioski w konkursie będzie można składać od 26 września do 14 października 2019 r.

fot. / / YAY Foto

"Tym razem 350 mln zł mogą otrzymać przedsiębiorcy na wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R swoich firm. Departament Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju 26 sierpnia 2019 r. ogłosi nowy konkurs w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR)" - czytamy na stronie resortu rozwoju.

Wnioski w konkursie będzie można składać od 26 września do 14 października 2019 r. To siódmy, a drugi w tym roku nabór skierowany do przedsiębiorców, którzy chcą stworzyć lub rozwijać centra badawczo-rozwojowe.

Resort przypomniał, że w poprzednim naborze udzielono wsparcia 41 podmiotom na kwotę 278 milionów złotych.

Działanie "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw" POIR zostało stworzone, aby zachęcić przedsiębiorców do inwestowania i ponoszenia większych nakładów finansowych w rozwój zaplecza badawczo-rozwojowego. Działanie to ma na celu zapewnienie środków na stworzenie niezbędnej infrastruktury do prowadzenia prac B+R, czyli tworzenie i rozwijanie centrów badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach.

"Wsparcie unijne pomoże w tworzeniu innowacyjnych produktów i usług. Dzięki niemu liczba innowacyjnych i nowatorskich rozwiązań wprowadzanych na rynek się zwiększy" - napisano.

Program Operacyjny Inteligentny Rozwój jest najważniejszym źródłem funduszy unijnych na innowacje w latach 2014-2020. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki