Londyn: kierowców Ubera czeka test z języka angielskiego

Nowe przepisy wywołują spore poruszenie wśród kierowców Ubera w Londynie. Tamtejszy wydział transportu będzie bowiem wymagał od części z nich zdania testu z języka angielskiego. Popularny przewoźnik protestuje przeciwko nowym regulacjom.

Londyńscy kierowcy Ubera będą musieli zdać test z języka angielskiego na poziomie B1
Londyńscy kierowcy Ubera będą musieli zdać test z języka angielskiego na poziomie B1 (fot. Neil Hall / Reuters)

Transport for London (TfL) zapowiedziało wprowadzenie nowych przepisów dla zawodowych kierowców. Będą one jednak dotyczyły tylko tych, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii z krajów nieanglojęzycznych. Od października każdy z nich będzie musiał zdać dwugodzinny pisemny test z języka angielskiego, aby uzyskać odpowiednią licencję, zezwalającą na przewożenie ludzi za opłatą. Dodatkowo na egzamin kierowcy będą musieli wydać 200 funtów.  

Nowe regulacje uderzą m.in. w Ubera, który nierzadko zatrudnia imigrantów. Amerykańska firma protestuje przeciwko nowym regulacjom: „Ten egzamin jest trudniejszy od testu na brytyjskie obywatelstwo” -  piszą przedstawiciele Ubera w e-mailu cytowanym przez portal Quartz. Przewoźnik obawia się, że zaostrzenie przepisów może utrudnić znalezienie nowych kierowców, bez których trudno będzie mu rozszerzyć swoją działalność na Wyspach.

Londyński wydział transportu twierdzi, że egzamin z języka angielskiego pomoże ujednolicić jakość usług świadczonych przez prywatnych przewoźników. Urzędnicy poinformowali media, że dostali pismo od amerykańskiej firmy i zamierzają się do niego odnieść w najbliższym czasie. Jednak jak na razie nic nie wskazuje na to, aby urząd zamierzał anulować swoją decyzję.

Przypomnijmy, że klienci firmy Uber zamawiają i płacą za transport dzięki aplikacji w telefonie. Komunikacja werbalna jest więc bardzo ograniczona. Nie zmienia to faktu, że są sytuacje, w których pasażer po prostu musi mieć możliwość porozumienia się z kierowcą.

Marcin Hołubowicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~Mt

W dupe jeszcze angolom wejdzcie, wycieraja sobie nami dupe przez tyle lat a Uber zatrudnia duzo polaków to zamowcie sobie angielskie Taxi

! Odpowiedz
0 0 ~londoner

Przede wszystkim, powinien być test ze znajomości Londynu. Stolica UK to nie byle wiocha, gdzie gościu z tom-tomem może sobie błądzić po jednym rondzie. Język angielski to podstawa, ale każdy sat-nav wymięka w tym mieście. Jeżdżę tam od 8 lat i bez znajomości na pamięć głównych dróg nikt sobie nie poradzi. Na nawigacji to możecie pobujać się po Enfield, Ilford albo Richmond, a nie wpuszczać się do centrum.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 2 ~Wspieram_Polskie

Czas najwyższy aby Polacy zrozumieli, że ta firma okłamuje klientów. Wcale nie jest tania. Tańsza, to jest tylko w godzinach, kiedy nikt nie zamawia taksówek, czyli w południe. Jak zamówisz rano lub wieczorem to koszt jest ten sam, co taxi. Nigdy nie wiesz czy koleś, który cię wiezie nie wyszedł właśnie z pudła. Nie mają licencji, nie płacą podatków. Ja też nie lubię płacić podatków ale czy to oznacza, że mam kraść? A za tym wszystkim stoi taki wspaniały start-up, taka prężna firma:) Czy Polacy są aż tak naiwni?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~as

Jakies następne goowno co na pograniczu przestępstwa agresywnie tępi zdrową konkurencję i normalny rynek. nie przepadam za bucami w taxi, kręcącymi na wszystkim lody i naciągającymi klientów, ale ten sruber to jakis jeszcze gorszy szajs mam wrażenie...

! Odpowiedz
0 2 ~Sputnik

Wstawić Ubera do sypialni , modlić się do Uberaaaaaaa. Uber Bogiem !!!
Uber na Prezydenta !!!

! Odpowiedz
3 4 ~Sputnik

Znów Uber. Skoro tak dużo o nim piszą to lepiej trzymać się od tego z dala. Uber to tuber tamto. Uber w łazience w lodówce, w kiblu, w telewizji, uber w internecie, uber w Parku, Uber wszędzie Uber. Tylko Uber na siłeeeeeeeeeee frajerzeeeeeeeee. Łykaj Ubera jak gęś. Karmienie gęsi na siłeee Uberem

! Odpowiedz
1 6 ~plebs

Polska dla Polaków, Anglia dla Polaków...

! Odpowiedz
2 7 ~Joan

Nonsens Uber posiada system oceny kierowcy i to klienci podejmują decyzję czy jechać z takim kierowcą czy nie Rynek szybko sam by wyeliminował tych którzy nie powinni wozić innych

! Odpowiedz
0 0 ~niepelnosprawny_org

rynek to nie małpa, czy osoba, to grupa bez lidera, dynamiczna, ciezko okreslona

! Odpowiedz
7 4 ~as

Wszystko schodzi na psy. nawet taksówkarz musi być tani i do bani.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne