REKLAMA

Londyńska policja wyda 1,7 mln funtów na walkę z „trollami” w internecie

Marcin Hołubowicz2016-08-16 12:26redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-08-16 12:26

Policja metropolitalna w Londynie ma nową jednostkę, która ma zająć się ściganiem internetowych hejterów. Na walkę z tzw. "trollami" przeznaczono 1,7 mln funtów.

fot. / / YAY Foto

Internetowe "trolle" znane są każdemu użytkownikowi internetu. Ich wpisy na forach czy portalach społecznościowych z reguły mają na celu kogoś obrazić lub wywołać niepotrzebne zamieszanie. Najgorszą formą „trollingu” jest jednak prześladowanie innych internautów. W Wielkiej Brytanii głośno było o przypadkach osób, które popełniły samobójstwo, ponieważ nie mogły już znieść ataków ze strony internetowych "hejterów".

Dlatego londyńska policja postanowiła zwiększyć swoje zaangażowanie w walce z internetową mową nienawiści. Jak informuje "Guardian", w Londynie powstała nowa jednostka o nazwie Online Hate Crime Hub (w wolnym tłumaczeniu Brygada ds. Internetowych Przestępstw z Nienawiści). Na jej działalność przeznaczono 1,7 mln funtów brytyjskich, a w skład brygady wchodzi pięcioro funkcjonariuszy.

Można powiedzieć, że to kropla w morzu potrzeb, ale przynajmniej widać, że Brytyjczycy podchodzą poważnie do internetowych prześladowców. Policjanci mają ścigać internetowych "trolli" m.in. na portalach społecznościowych, zajmować się organizacją wsparcia dla ofiar prześladowców, a także prowadzić kampanie przeciwko mowie nienawiści w sieci. Funkcjonariusze będą również współpracować z wolontariuszami, którzy mają im zgłaszać przypadki internetowego nękania.

Przypomnijmy, że Brytyjczycy już w zeszłym roku zaostrzyli prawo, które pozwala na ściganie internetowych prześladowców. Za nękanie w internecie grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (54)

dodaj komentarz
~Trip
Niezmienia to faktu, ze Polacy i Rosjanie to Słowianie a Niemcy Germanie. A Żydzi ? Jak zwykle oni zawsze robią problemy ...) Ni to semici, ni to Turcy ni Mongołowie a jednak wszystkiego po trochu, a znakiem ich wszystkich NienWisc do Krzyża...
~plutarch
Po komentach widać, że putinowskie trolle się zaniepokoiły nieco.
~wykrztałcony
i dobrze, powinni zamykać to trollowskie bydło w obozach i palić w piecu razem z rodzinami!
~ded
twoja stara w pierwszej kolejności
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Michał
No i kiedy w Polsce doczekamy się walki z PiSimi trollami sijacymi nienawiść!?!
~plutarch
raczej z putinowskimi. a ty nie odwracaj kota ogonem, Jura.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki