Lloyds TSB wprowadza konto dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii

Lloyds TSB wprowadza nowe konto dla osób przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii, w tym dla stale rosnącej liczby Polaków. Konto Silver jest kolejną spośród wielu inicjatyw skierowanych do zagranicznych klientów banku. Lloyds TSB otworzył oddziały z obsługą dla obcokrajowców.

Konto Silver można otworzyć na terenie całej Wielkiej Brytanii. Pakiet usług dostępnych w ramach konta Silver oferuje korzyści warte łącznie do 355 GBP. Dzięki karcie debetowej VISA, klienci otrzymują całoroczne ubezpieczenie w podróży, które dotychczas nie było dostępne dla obcokrajowców, ubezpieczenie telefonu komórkowego, pomoc drogową, Sentinel® Card Protection oraz ekskluzywne konto oszczędnościowe. Standardowa miesięczna opłata konta będzie wynosić 7,95 GBP. Do 31 października 2007 r. konto będzie dostępne za 2 GBP, dla klientów których wpłaty mięsięczne będą na poziomie minimum 500 GBP.

Klienci otrzymają również kartę ułatwiającą transfer pieniędzy do kraju w uproszczony sposób. „Naładowana” karta może być przesłana do wybranego członka rodziny lub innej osoby. Kartą można wypłacać pieniądze z bankomatu lub płacić podczas zakupów wszędzie gdzie karty VISA są akceptowane.

Badania przeprowadzone wśród Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii, którzy stanowią największą grupę narodowościową spośród zagranicznych klientów Lloyds TSB, dowodzą, że jedną z najważniejszych usług bankowych jest transfer pieniędzy do rodziny w Polsce, w sposób prosty i bezpieczny. Ponad 2/5 respondentów przesyłało ostatnio pieniądze do Polski i prawie 3/4 planuje to zrobić ponownie w najbliższym czasie. Większość przelewów opiewa na kwoty od 100 GBP do 500 GBP w ramach jednej transakcji. Transfery dokonywane są najczęściej raz na miesiąc lub raz na dwa miesiące. Jako główne powody transferu pieniędzy do kraju Polacy najczęściej wymieniają wsparcie finansowe rodziny i odkładanie na przyszłość.

Caroline Brady, osoba odpowiedzialna za segmenty produktów w Lloyds TSB, powiedziała: “Szybko rosnąca społeczność polska ma duży wpływ na rynek rachunków bieżących w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich 12 miesięcy doświadczyliśmy skokowego wzrostu liczby nowo otwartych rachunków. Tylko w zeszłym roku Polacy otworzyli ponad 100 000 nowych rachunków bieżących.

“Wprowadzenie nowego konta Silver jest jednym z wielu kroków, które zostały podjęte w odpowiedzi na rosnący popyt ze strony polskiej społeczności. Na początku roku otworzyliśmy w Manchesterze pierwszy międzynarodowy punkt, specjalizujący się w obsłudze zagranicznych klientów. Zachęceni sukcesem, zamierzamy otworzyć kolejne tego typu punkty w całej Wielkiej Brytanii w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Zatrudniliśmy również w naszych oddziałach znaczącą liczbę pracowników biegle posługujących się językiem polskim. Celem na ten rok jest zapewnienie polskojęzycznej obsługi w każdym z naszych oddziałów znajdujących się w blisko miejsc zamieszkanych przez polską społeczność” – dodaje Caroline Brady.

Broszury informacyjne w języku polskim są dostępne w 130 najbardziej popularnych wśród polskich klientów placówkach banku. Zostały także uproszczone procedury indentyfikacyjne dzięki czemu można zdecydowanie łatwiej otworzyć rachunek bieżący. Obecnie wymagany jest od klientów tylko jeden dokument identyfikacyjny ze zdjęciem np. paszport lub inny dokument akceptowany przez kraje Unii Europejskiej. Jest to duże uproszczenie szczególnie korzystne dla tych osób, które dopiero przyjechały do Wielkiej Brytanii i nie mają możliwości przedstawienia tzw. utility bills czyli rachunków za prąd, energię, telefon itp.

Lloyds TSB jest również jednym z pierwszych banków w Wielkiej Brytanii, który oferuje obcokrajowcom karty kredytowe. Osoby przyjeżdżające do Wielkiej Brytanii mogą ubiegać się o kartę kredytową Classic, Aby ją otrzymać muszą mieszkać w Wielkiej Brytanii i od co najmniej trzech miesięcy posiadać rachunek bieżący w Lloyds TSB z miesięcznymi wpłatami w wysokości minimum 500 GBP.

Osoby ubiegające się o kartę powinny również posiadać roczne zarobki w wysokości minimum 10 000 GBP. O kartę kredytową można się ubiegać w 250 placówkach Lloyds TSB na terenie całej Wielkiej Brytanii.

LLoyds TSB / www.prnews.pl
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~Ciacho

Czy wie ktos czy moge zalozyc konto w banku majac 17 lat ? I jak je zalozyc ?

! Odpowiedz
0 0 ~kamisia

to sa złodzieje patrza tylko zeby miec cos na koncie i wtedy ciach,zapie....ą kase nawet jak nie wejdziesz na debet.ja mam konto od ponat 4 lat i na poczatku bylo strasznie bo z moich ciezko zarobionych pieniedzy zostawało ok 20 funtów .pozniej jak nie pracowalam ponad rok to byla cisza no bo jak mogli mi zaje...c kase skoro nie mialam wplywów a teraz zaczelam prace i znowu to samo ukradli mi dzisiaj 60 funtów złodzieje i co mzm zrobic jedynie zmienic bank i moze bedzie ok ,pozdrawiam

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~mam konto w Lloyds

mam konto razem z mężem od 9 miesiecy. gdy ide sie dowiedziec czy moge sie starac okarte kredytowa bank odmawia z zbywa mnbie tym ze mam wrócić za miesiąc gdy wracam decyzja jest taka sama :( czy ktos wie dlaczego tak jest??? wpływy na konto są regularne a mimo to nie moge dostac karty kredytowej

! Odpowiedz
0 0 ~samotny odbyt

koledo jestes w błedzie a po zatym jestes idiota,polaczek itp....

! Odpowiedz
0 0 ~wahu

pozdro dla lloyds! złodzieje nic więcej!! mojej dziewczynie wypłyneła kasa w niebyt a oni mówia ze wszystko jest w pożądku! mało tego naliczyli 40 f i plus 20 aby zamknac konto, po wpłacie(eh kobiety, ja bym nie wpłacał złodziejom) tej kwoty zarzadali jeszcze 20 bo inaczej nie zamkna konta. teraz główkujemy co z tym zrobic i do kogo sie zwrócic, poprostu makabra

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~zwariuje

zmieniam na halifax lloyds to zlodzieje i kazdy kto mial stycznosc z tym bankiem pewnie zna te ich zagrywki dostajesz charga razem z bilansem bilans jest na inne daty zeby sie nie polapal...pacjentki w okienku gadaja bzdury nie mozna im ufac w to co mowia....ten bank jest nastawiony na to zeby w kazdym miejscu gdzie tylko sie znajdujesz uzyl swojej karty a potem zebys im oddal pol wyplaty na charga...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~marcin

bylem w angli ale juz wrocilem mam kase na koncie ale zlamalem karte gdzie w olsce moge wybrac pieniadze

! Odpowiedz
0 0 ~mi

nigdzie musisz wystąpić o nową karte tylko do Polski ci jej nie przyślą

! Odpowiedz
0 0 ~marcin

lloyds to złodzieje za przelew to polski 7700 funtów skasowali prawie 50 funtów . rozbiór w biały dzień .

! Odpowiedz
0 0 ~Sonia

Poważnie doradzam zastanowienie się nas założeniem konta w banku lloyds tsb. Kiedy byłam na wakacjach w Polsce zauważyłam ze na moim koncie dokonywane są tranzakcje doładowania konta O2 za kwote dwa razy po 10 funtów. Ciekawe kto ich dokonywał jeśli ja byłam w Polsce. Po powrocie do UK udałam sie do banku w celu wyjaśnienia tej sprawy, pani w banku nie dośc ze nieuprzejma poinformowała mnie ze musiałam udostępnic komuś moje dane , jak dla mnie to poprostu pracownik banku za moje pieniądze doładowuje sobie telefon ściema jak nic

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl