Lekkie wzrosty na GPW. Hossa KGHM-u

2020-07-09 17:40
publikacja
2020-07-09 17:40
Bankier.pl

Główne indeksy warszawskiej giełdy zakończyły czwartkową sesję na lekkich plusach. Mocne wzrosty notował KGHM, negatywnie z kolei wyróżniły się papiery JSW i CD Projektu.

O 0,2 proc. w górę poszedł na czwatkowej sesji WIG20. Podobny wynik osiągnął WIG, nieco lepiej wypadł mWIG40 (+0,4 proc.), słabiej z kolei sWIG80 (+0,1 proc.). Wzrostom towarzyszyły oboty na poziomie 896 mln zł.

Polskie indeksy pozytywnie dziś wyróżniały się na tle Europy, choć warto zauważyć, że indeksy Starego Kontynentu pod kreskę schodziły przede wszystkim pod koniec dnia, wcześniej notując wzrosty. Zmianę trendu "wspomogło" wejście do akcji Amerykanów, w momencie zamknięcia sesji na GPW S&P500 tracił bowiem już 1,3 proc.

Kliknij, by przejść do notowań / Bankier.pl

W składzie WIG20 najmocniejsze wzrosty zanotował KGHM (+4,3 proc.). Warto zauważyć, że kombinat był dziś notowany najwyżej od roku. Przy okazji udało mu się sforsować psychologiczną granicę 100 zł za akcję oraz 20 mld zł kapitalizacji. Wzrosty KGHM-u wspiera odbicie na miedzi, która przez ostatnie trzy miesiące podrożała o 25 proc. Z kolei sam KGHM dziś informował, iż przy należącej do spółki Hucie Miedzi Legnica powstanie farma fotowoltaiczna o mocy 3 MW.

Poonad 2-proc. wzrosty notowała także trójka telekomów: Play, Orange i Polsat. Udaną sesję z blisko 2-proc. wzrostami mają za sobą również LPP i PGNiG. Rozczarowali z kolei CD Projekt i JSW - obie spółki zanotowały ponad 3-proc. przeceny. Warto dodać, że JSW spadało, mimo iż poinformowało, iż odwołuje stan siły wyższej związany z koronawirusem.

W składzie mWIG-u kolejną udaną sesję ma za sobą Mercator (+12,5 proc.). Uwagę zwracały jednak i 3,4-proc. wzrosty Budimeksu. Grupa szacuje skonsolidowany zysk netto za drugi kwartał 2020 r. na poziomie 91 mln zł, co stanowi wzrost o 47 mln zł, czyli o 107 proc. rdr

Na rynku NewConnect aż 83-proc. wzrosty zanotowała firma 4Mass. Spółka na co dzień zajmuje się produkcją i dystrybucją kosmetyków z zakresu ogólnie pojętej branży manicure/pedicure oraz pielęgnacji twarzy i ciała. Teraz do wachlarza produktów dołączyły maseczki medyczne, co wyraźnie spodobało się inwestorom.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
gucio_222
Ostatnie pozytywne pierdnięcie w górę przed upadkiem po wyborze Trzaskowskiego. Będę na niego głosował bo za dużo utopiłem obstawiając spadki. Wierze jedna że wierne Axel Springer z Davidem Zaslavem docisną maliniaka i wyciągną z rękawa jakieś straszne wiadomości 5 minut przed ciszą. Najlepiej na tubylców działa Ostatnie pozytywne pierdnięcie w górę przed upadkiem po wyborze Trzaskowskiego. Będę na niego głosował bo za dużo utopiłem obstawiając spadki. Wierze jedna że wierne Axel Springer z Davidem Zaslavem docisną maliniaka i wyciągną z rękawa jakieś straszne wiadomości 5 minut przed ciszą. Najlepiej na tubylców działa straszenie wyrzuceniem z Unii.
staryznajomy
4Mass - jutro kontynuacja wzrostów !! Realna wycena spolki to ok 100-150 mln kapitalizacja. Na dzis jest to tylko ok 52 mln - jeszcze bardzo TANIO patrzac co spolka robi i nie chodzi tu tylko o maseczki ale o budowe zakładu ba ktore pozwolenie czekamy o wartosci ponad 9 mln zl z kwota dofinansowania ponad 5 mln. Do tego umowa z 4Mass - jutro kontynuacja wzrostów !! Realna wycena spolki to ok 100-150 mln kapitalizacja. Na dzis jest to tylko ok 52 mln - jeszcze bardzo TANIO patrzac co spolka robi i nie chodzi tu tylko o maseczki ale o budowe zakładu ba ktore pozwolenie czekamy o wartosci ponad 9 mln zl z kwota dofinansowania ponad 5 mln. Do tego umowa z siecią ponad 3000 BIEDRONEK w Polsce i ekspansja zagraniczna.
analizy
Nie sądzę, że może być tak różowo, jak się weźmie pod bardziej głębszą analizę spółek i coraz więcej złych wieści dla rynków finansowych:

https://biznes.interia.pl/finanse/news-bankowy-kryzys-sie-poglebi-to-mozliwe,nId,4597994

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-lufthansa-zwalnia-pracownikow-
Nie sądzę, że może być tak różowo, jak się weźmie pod bardziej głębszą analizę spółek i coraz więcej złych wieści dla rynków finansowych:

https://biznes.interia.pl/finanse/news-bankowy-kryzys-sie-poglebi-to-mozliwe,nId,4597994

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-lufthansa-zwalnia-pracownikow-powodem-sa-skutki-pandemii,nId,4597951

https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-mfw-ostrzega-przed-wzrostem-zadluzenia-publicznego,nId,4588387

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rezerwy-zlota-maj-2020-r-7920556.html

A do tego bardzo skomplikowana sytuacja polityczno-gospodarcza. Giełda poleci na dół, że hej! I to się już zaczyna dziać. Przykładem może tu być PKP CARGO, ale może być podobnie i z innymi.... A to np:

1. Udział PKP Cargo w rynku przewiezionych towarów wg masy spadł w okresie styczeń-maj do 36,31 proc. całego rynku wobec 41,25 proc. w analogicznym okresie ub. roku - podał Urząd Transportu Kolejowego.
Jest to na stronie:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Udzial-PKP-Cargo-w-rynku-przewiezionych-towarow-wg-masy-spadl-w-okresie-I-V-do-36-31-proc-UTK-7916575.html

2. Związkowcy piszą do prezesa PKP S.A.

http://infokolej.pl/docs/cargo/pismo.pdf

3. Bardzo ważne informacje o PKP CARGO.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=5271&start=0

4. Strata za 3 miesiące 2020r. - 114 mln zł

Powiązane: Sesja na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki