REKLAMA

Łatwiejsze rozliczanie funduszy UE wz. z koronawirusem

2020-03-14 11:27
publikacja
2020-03-14 11:27
Łatwiejsze rozliczanie funduszy UE wz. z koronawirusem
Łatwiejsze rozliczanie funduszy UE wz. z koronawirusem
fot. lovelyday12 / / Shutterstock

W związku z koronawirusem Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało pakiet rekomendacji dotyczących rozliczania funduszy unijnych - poinformowała szefowa resortu Małgorzata Jarosińska-Jedynak w sobotę na Twitterze.

"Chcemy ułatwić firmom, samorządom i organizacjom pozarządowym korzystanie z tych pieniędzy. Wydaliśmy rekomendacje dla instytucji państwowych, które w uzasadnionych przypadkach i po dokładnej analizie mogą teraz nieco łagodniej traktować rozliczanie inwestycji finansowanych z UE" - powiedziała Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Jak opisywała, dzięki temu instytucje będą mogły np. wydłużyć termin zakończenia naborów wniosków, które właśnie trwają, wydłużyć terminy rozliczania i zamykania inwestycji unijnych oraz rozliczać wydatki, np. na spotkania, szkolenia, wyjazdy, które się nie odbyły z powodu koronawirusa.

"Chcemy też, żeby eksperci oceniający wnioski mogli pracować zdalnie. Zalecamy, by kontrole - w miarę możliwości - przeprowadzać zza biurka. Nasz pakiet rekomendacji to taka +tarcza antykoronawirusowa+ dla beneficjentów i odpowiedź na postulaty przedsiębiorców" - wskazała minister funduszy i polityki regionalnej. Dodała, że w tej chwili ponad 23 tys. obywateli, firm i instytucji prowadzi 60 tys. inwestycji ze współfinansowaniem unijnym.

"Mamy 161 trwających naborów wniosków, których efektem będą kolejne setki projektów. Pracujemy też z Komisją Europejską nad rozwiązaniami, które w obecnej sytuacji pozwolą na elastyczniejsze podejście do projektów realizowanych z dofinansowaniem UE" - zaznaczyła. (PAP)

autor: Małgorzata Werner-Woś

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki