REKLAMA

Kwartalne wyniki Apple powyżej oczekiwań

2022-07-28 22:48
publikacja
2022-07-28 22:48
Kwartalne wyniki Apple powyżej oczekiwań
Kwartalne wyniki Apple powyżej oczekiwań
fot. REUTERS/Mike Segar/Files / / FORUM

Wyniki Apple w trzecim kwartale roku obrotowego okazały się lepsze od oczekiwań analityków zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków. W efekcie akcje spółki w handlu pozasesyjnym rosną ponad 3 proc.

Zysk Apple na akcję wyniósł w kwartale 1,20 USD, podczas gdy rynek szacował go na 1,16 USD. Zysk na akcję spadł rok do roku o 8 proc.

Przychody koncernu sięgnęły 83 mld USD wobec konsensusu analityków na poziomie 82,81 mld USD. Przychody rok do roku wzrosły o 2 proc., podczas gdy rok temu tempo wzrostu wyniosło 36 proc., a po kwartale kończącym się 30 marca przychody notowały wzrost rok do roku o ponad 8 proc.

Dyrektor generalny Apple Tim Cook ocenił, że przychody były lepsze od oczekiwań, a dyrektor finansowy Luca Maestri dodał, że to był kwartał z bardzo wymagającym otoczeniem operacyjnym.

Przychody ze sprzedaży iPhone wyniosły 40,67 mld USD, a rynek szacował je na 38,33 mld USD (wzrost rdr o 3 proc.).

Przychody z usług wzrosły o 12 proc., do 19,6 mld USD wobec oczekiwań na poziomie 19,7 mld USD.

Przychody z Mac spadły 10 proc., do 7,38 mld USD (konsensus zakładał 8,70 mld USD). Przychody z iPad spadły o 2 proc., do 7,22 mld USD wobec oczekiwanych 6,94 mld USD.Marża brutto Apple na koniec trzeciego kwartału roku obrotowego wyniosła 43,26 proc. wobec 42,61 proc. oczekiwanych przez analityków.

Apple nie przedstawił formalnej prognozy na kolejny kwartał.

"Jeśli chodzi o ogólne perspektywy, spodziewamy się, że przychody przyspieszą w kwartale kończącym się we wrześniu, pomimo pewnych słabości" - powiedział dyrektor generalny Apple Tim Cook. ?

Analitycy spodziewają się, że w czwartym kwartale roku obrotowego, który w przypadku Apple kończy się 30 września, koncern będzie miał 1,31 USD zysku na akcję i prawie 90 mld USD przychodów. (PAP Biznes)

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Konto firmowe z gwarancją 0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki