REKLAMA

Kurs euro powyżej 4,26 zł. Frank zmierza ku 4 zł

2020-01-27 09:39
publikacja
2020-01-27 09:39
Shutterstock

Poniedziałkowy poranek przyniósł kontynuację zeszłotygodniowego osłabienia złotego. Kurs euro znalazł się powyżej 4,26 zł. Natomiast kurs franka szwajcarskiego zbliżył się do 3,98 zł i osiągnął najwyższy poziom od  października.

O 9:49 kurs euro kształtował się na poziomie 4,2632 zł i był o blisko grosz wyższy niż przed weekendem. To czwarta z rzędu sesja, na której złoty traci względem wspólnotowej waluty. Łącznie kurs EUR/PLN wzrósł przez ten czas o blisko 4 grosze.

/ Bankier.pl

Według ekonomistów mBanku to informacje o działaniach KE ws. wątpliwości w nowelizacji prawa w zakresie organizacji pracy sądów w Polsce spowodowały osłabienie krajowej waluty i wraz z informacjami na temat rozprzestrzenianiem się koronawirusa będą w najbliższym czasie działać na osłabienie złotego.

- W tym momencie zarówno czynniki krajowe, jak i globalne działają w stronę osłabienia złotego. W takich warunkach nawet kanał oczekiwanych stóp procentowych nie zadziała, bo oczekiwania spadają wraz z obawami o gospodarkę globalną. Lokalny scenariusz inflacyjny nie zagra w takich warunkach i może tylko osłabić złotego – napisali ekonomiści mBanku.

/ Bankier.pl

Mocny pozostaje frank szwajcarski. Para euro-frank na notowana jest blisko najniższych poziomów od niemal trzech lat. A to przekłada się na kurs franka bliski 3,98 zł. Tak drogiej helweckiej waluty nie widzieliśmy od początku października.

KK/PAP

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
jsunday
Pierwszy przystanek dla EUR/PLN 4,35, potem 4,45 i na koniec 4,63.

Wychodzi, że podwyżka stóp o 25 pkt będzie stanowczo za mała, żeby zatrzymać uciekający kapitał.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
johny_kielbasiany
Ropa nurkuje jak kamień odbicie pewne
marxs
jestem w szoku Pan Glapa z Panią Kamilką i Panią Martynką prawdopodobnie codziennie opychają przez BGK miliony franków,euro i dolarów z padających na ryj rezerw państwowych a mimo to frank czy euro ostro drożeją
jkl777
Ja raczej mysle, ze robia przekret na CBA i w papierowych torbach wynosza z NBP tajemnice wiary: zloto, euro i dolary. No bo kto ich POliczy? A nawet jesli to Duda ulaskawi (in blanco juz kilkaset papierow POdPiSal; robi to na stojaco)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki