REKLAMA

Krzysztof Karsznicki kandydatem KRS na prokuratora generalnego

2015-10-06 20:24
publikacja
2015-10-06 20:24

Krzysztof Karsznicki z Prokuratury Generalnej jest kandydatem Krajowej Rady Sądownictwa na prokuratora generalnego - poinformował we wtorek wieczorem przewodniczący KRS prof. Roman Hauser. Wcześniej informację o wyborze kandydata przez Radę Hauser przekazał prezydentowi.

Rada wybrała Karsznickiego spośród czterech prokuratorów ubiegających się o przedstawienie ich kandydatury prezydentowi w głosowaniu. Wcześniej KRS przeprowadziła publiczne wysłuchania wszystkich czterech prokuratorów.

W konkursie wystartowali też: obecny wiceprokurator generalny Robert Hernand, szef warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej Dariusz Korneluk i prok. Krzysztof Wójcik z Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, delegowany do Prokuratury Generalnej.

Hauser poinformował, że prok. Karsznicki otrzymał 13 głosów za, 9 przeciw i 3 wstrzymujące oddane przez 25 członków KRS. Wymagana większość to 13 głosów.

Za tydzień - 13 października - odbędzie się publiczne wysłuchanie kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu na nowego szefa prokuratury do Krajowej Rady Prokuratury. Do konkursu przed KRP staną: Andrzej Biernaczyk z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim oraz prokuratorzy Prokuratury Generalnej: Irena L. Łozowicka i Andrzej Janecki.

Prezydent powołuje nowego prokuratora generalnego spośród zgłoszonych przez KRS i KRP kandydatów nie później niż w ciągu trzech miesięcy przed upływem kadencji dotychczasowego szefa prokuratury. Kadencja prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta upływa z końcem marca 2016 r.(PAP)

mja/ ago/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1300 zł premii!

Advertisement

Powiązane

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki