Kredyty ze wsparciem unijnym już w siedmiu województwach

2013-04-10 12:40
publikacja
2013-04-10 12:40

O kredyt ze wsparciem unijnym w Idea Banku mogą ubiegać się przedsiębiorcy z kolejnych województw Polski. Od dziś specjalna oferta preferencyjnych kredytów jest dostępna dla firm z regionów: zachodniopomorskiego i dolnośląskiego. To następny krok we współpracy Idea Banku z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Wcześniej finansowanie z wykorzystaniem środków unijnych bank zaoferował przedsiębiorcom z województw wschodnich.

pożyczki dla firm» Do którego banku po 20 tys. zł pożyczki na firmę?

Kredyty preferencyjne są wielką szansą dla przedsiębiorców, którzy nie mają dostępu do standardowego finansowania w bankach z uwagi na brak historii kredytowej, zbyt młody wiek lub brak majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie dla banku. Preferencyjny kredyt mogą otrzymać zarówno startujące firmy, jak i podmioty już prowadzące działalność. Przedsiębiorcy działający w województwie zachodniopomorskim mogą otrzymać do 250 tys. zł, a właściciele firm z województwa dolnośląskiego nawet do 500 tys. zł. Okres spłaty wynosi pięć lat.

Kredyty udzielane są na bardzo atrakcyjnych warunkach, w ramach tzw. pomocy de minimis. Oprocentowanie jest stałe i wynosi zaledwie 3,9% w skali roku. Bank nie pobiera przy tym żadnych dodatkowych opłat za udzielenie kredytu. Co więcej, wachlarz dopuszczalnych przez bank zabezpieczeń jest znacznie szerszy niż w przypadku standardowej oferty. Wyższa jest też kwota finansowania, jaką można otrzymać bez zabezpieczeń. - Bardzo niski koszt finansowania, połączony ze stałością oprocentowania i wysoką kwotą kredytu to unikalne cechy oferty wprowadzonej w Idea Banku dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Drobni przedsiębiorcy uzyskali niepowtarzalną możliwość finansowania swojego biznesu- mówi Michał Knitter, dyrektor departamentu produktów w Idea Banku.


 »BGK da gwarancję spłaty kredytu. Uratuje upadające firmy? 

Kredyty udzielane przez Idea Bank współfinansowane są ze środków unijnych w ramach inicjatywy Jeremie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego na Lata 2007-2013 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na Lata 2007-2013. Przedsiębiorcom z tych dwóch województw Idea Bank udzieli kredytów na kwotę 40 mln zł.

Już wcześniej Idea Bank udostępnił preferencyjne kredyty przedsiębiorcom z pięciu innych województw: podlaskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego. Są one współfinansowane ze środków unijnych w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013. Kolejnym województwem, w którym preferencyjne kredyty będą dostępne, będzie pomorskie.

 

/Idea Bank

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~niedoszlyklient
Idea Bank To niebezpieczny bank ktory kieruje sie zasadą ze oferując kredyty firmie jako dzialalności zgłoszonej w gminie ,a nie sp.z o..o można zedrzeć,oszukac obiecujac niezwykle korzystne warunki kredytobiorcy jako osobie fizycznej,tylko musi zaraz podpisac bez namyslu i przeczytania matactw drobnym druczkiem.Jesliby Idea Bank To niebezpieczny bank ktory kieruje sie zasadą ze oferując kredyty firmie jako dzialalności zgłoszonej w gminie ,a nie sp.z o..o można zedrzeć,oszukac obiecujac niezwykle korzystne warunki kredytobiorcy jako osobie fizycznej,tylko musi zaraz podpisac bez namyslu i przeczytania matactw drobnym druczkiem.Jesliby to był konsument ma prawo zrezygnować do 14dni z kredytu,w ofercie dla konsumenta obowiazuja klauzule zabronione,a dla firmy nie, jako firma to nie mozna zrezygnowac po podpisaniu bo według prawa liczy sie bezwzglednie podpisana umowa.Więc jak klient podpisze to idzie z torbami w świetle prawa.Natoimiast jak chcialem wziąć kredyt jako sp.z o.o. i umowe do analizy prawnejprzed podpisaniem to IDEA Bank wycofał sie .Przedstawiciele stwierdzili że dla mojego prawnika nie maja umowy przed podpisaniem.
~Katmar
Czy w województwie Lubelskim taki kredyt jest dalej do osiągnięcia???
~gernom
A w zachodnich województwach to chyba FM Bank obsługuje Jeremie, dobrze ogarniam?

Powiązane: Bank dla firmy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki