REKLAMA

Kownacki: Nie przewiduję unieważnienia umowy na samoloty dla VIP-ów

2017-06-07 14:48
publikacja
2017-06-07 14:48
fot. Tomasz Adamowicz / FORUM

Nie przewiduję unieważnienia umowy na samoloty dla VIP-ów, ale jeśli tak się stanie, maszyn nie będzie przez lata - powiedział w środę wiceszef MON Bartosz Kownacki.

Na 23 czerwca Sąd Okręgowy w Warszawie wyznaczył termin rozpatrzenia skarg na orzeczenie Krajowej Izby Odwoławczej, która uznała, że negocjując umowę na samoloty dla VIP-ów tylko z Boeingiem, Inspektorat Uzbrojenia MON naruszył przepisy o uczciwej konkurencji. Skargi złożyły Inspektorat oraz jedna z firm, które odwołały się do KIO - The Jet Business International Corp.

"Firmy domagają się unieważnienia umowy. My, po pierwsze, nie podzielamy ich stanowiska, po drugie - jesteśmy krytyczni do stanowiska KIO" powiedział dziennikarzom wiceminister, który uczestniczy w posiedzeniu sejmowej komisji obrony nt. zakupu maszyn do transportu najważniejszych osób w państwie.

"Oczywiście, jeżeli umowa zostanie unieważniona, to wyroki sądów muszą być respektowane (...). Jestem przekonany, że bezpieczeństwo państwa, interes ekonomiczny, podstawy na jakich wybraliśmy ten tryb postępowania, jednoznacznie przesądzają o tym, że ten samolot będzie dostarczony" powiedział Kownacki.

Jak dodał, "jeśli by się stało tak, że sąd unieważni umowę, to samolotów tej wielkości dla najważniejszych osób w państwie nie będzie co najmniej przez trzy do pięciu lat".

3 kwietnia KIO orzekła, że Inspektorat Uzbrojenia, stosując tryb zamówienia z wolnej ręki, postąpił niezgodnie z Prawem zamówień publicznych i naruszył uczciwą konkurencję. Zgodnie z przepisami Pzp, mimo orzeczenia KIO zawarta 31 marca umowa z Boeingiem jest ważna.

ktl/ bos/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~popis
Tylko właśnie przepłacili, a do tego nielegalnie.
~antylewak
Kupiliby te samoloty i byłby z tym spokój na lata, posłużyłyby jeszcze nie jednemu rządowi i państwu Polskiemu, przecież nie kupili ich dla siebie, a wiecznie rządzić na pewno nie będą. Nie przepłacili, nikt nie wziął w łapę, jedynie opozycja znowu robi gównoburzę z niczego. Oni z caracalami pokazali jak nie robić Kupiliby te samoloty i byłby z tym spokój na lata, posłużyłyby jeszcze nie jednemu rządowi i państwu Polskiemu, przecież nie kupili ich dla siebie, a wiecznie rządzić na pewno nie będą. Nie przepłacili, nikt nie wziął w łapę, jedynie opozycja znowu robi gównoburzę z niczego. Oni z caracalami pokazali jak nie robić biznesu. Unieważnią, mówi się trudno, będą czarterować od lini lotniczych, a mamy państwowy LOT, więc sobie jakoś poradzą.
~Max
A dlaczego tak?Bo zdziczała z nienawiści totalna opozycja tak chce?Ani kroku w tył!!!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki