REKLAMA

Koszulka prezydenta Dudy przekazana na WOŚP wylicytowana za 200 tys. zł

2020-01-28 09:30
publikacja
2020-01-28 09:30
Koszulka prezydenta Dudy przekazana na WOŚP wylicytowana za 200 tys. zł
Koszulka prezydenta Dudy przekazana na WOŚP wylicytowana za 200 tys. zł
fot. Marcin Szkodziński / / FORUM

W tym roku para prezydencka kolejny raz wsparła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Andrzej Duda wystawił na aukcję swoją koszulkę i zdjęcie z marszu "TAK dla transplantacji", wylicytowana kwota robi wrażenie.

fot. / / WOŚP

W ubiegłym roku prezydent na aukcję przekazał kurtkę z haftami góralskimi, a pierwsza dama kremową sukienkę w kwiaty i zielony żakiet. W tegorocznej edycji WOŚP Agata Kornhauser-Duda również wystawiła na licytację suknię, tym razem uszytą na uroczystości związane z intronizacją cesarza Japonii.

Obie aukcje dobiegły końca. Koszulka prezydenta z marszu "TAK dla transplantacji" z jego autografem umieszczona w antyramie na zdjęciach z imprezy została wylicytowana za 200 tys. zł! Kreacja pierwszej damy sprzedana została zaś za 4 960 zł.

Za kwotę 200 tys. zł wylicytowano w 2017 roku słynne już zdjęcie ze Światowych Dni Młodzieży z autografem pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy.

W tym roku pieniądze zebrane przez WOŚP zostaną przekazane na zakup urządzeń potrzebnych do operacji dzieci. Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C i zestawy endoskopowe.

Po zakończonym finale fundacja poinformowała, że zebrano ponad 115 mln zł. Jednak na całościowe dane trzeba będzie jeszcze trochę poczekać, ponieważ niektóre aukcje jeszcze trwają. W zeszłym roku WOŚP zebrała rekordową kwotę - prawie 176 mln zł.

DU

Źródło:
Tematy
Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać nawet 420 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Powiązane: WOŚP

Komentarze (4)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
marxs
"KRS przyznaje, że nie posiada list poparcia do... KRS" hahaha
takich oszustów i złodziei jak PISty to w Polsce od 1000 lat nie było
grab
To wszystko jest chore dla chorych ludzi:)
bangladesznadwisla
nikt normalny nie kupiłby koszulki po maliniaku. śmierdzi ustawką państwowych pieniędzy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki