REKLAMA
WAŻNE

Komisja Wenecka wyśle do Polski sprawozdawców z Finlandii, USA i Belgii

2016-09-09 17:36
publikacja
2016-09-09 17:36

W skład delegacji Komisji Weneckiej, która w poniedziałek przyjedzie do Warszawy w ramach prac nad opinią ws. ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, wejdzie troje sprawozdawców: z Finlandii, USA i Belgii - poinformował PAP rzecznik Rady Europy Panos Kakawiatos.

Komisja Wenecka wyśle do Polski sprawozdawców z Finlandii, USA i Belgii / Wikipedia.org

Dwudniowa wizyta delegacji z wiceprzewodniczącym Komisji Kaarlo Tuorim na czele poprzedzi wydanie przez nią opinii na temat ustawy z lipca, co ma nastąpić na plenarnym posiedzeniu Komisji 14 października.

Rzecznik Rady Europy, której Komisja jest ciałem doradczym, poinformował w piątek, że w programie wizyty w Warszawie są rozmowy w Sądzie Najwyższym, parlamencie, Ministerstwie Sprawiedliwości, Trybunale Konstytucyjnym, w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich i Kancelarii Premiera.

W skład komisji wejdą też Sarah Cleveland z USA i Jean-Claude Scholsem z Belgii. Podobnie jak Tuori byli oni już w Polsce w lutym, gdy przygotowywali opinię na temat poprzedniej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Ponadto - jak wyjaśnił rzecznik RE w rozmowie z PAP - nad nowym projektem opinii pracować będą także sprawozdawcy: Veronika Bilkova z Czech, Michael Frendo z Malty i Christoph Grabenwarter z Austrii, którzy uczestniczyli w przygotowaniu pierwszego raportu na temat ustawy z grudnia zeszłego roku.

Komisja Wenecka zapowiedziała, że jej sekretarz Thomas Markert wyda w poniedziałek wieczorem w Warszawie krótkie oświadczenie i odpowie na pytania dziennikarzy.

Po wizycie i rozmowach w Polsce sprawozdawcy Komisji sporządzą indywidualne uwagi, które zostaną potem połączone w projekt opinii. Będzie on rozesłany do wszystkich krajów członkowskich Komisji, w tym także do polskiego rządu. Jego przedstawiciele zostaną zaproszeni na posiedzenie plenarne Komisji w Wenecji 14 października, gdy opinia zostanie przyjęta.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ ulb/ mc/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~oby-tak-bylo
Nareszcie! Zrobia kontrole i wyjdzie na jaw co sie tak na prawde dzieje w tym kraju. Mam nadzieje, ze podejma dobra decyzje i zlikwiduja ten katolicki kraj. Wtedy KOD stworzy nowy, prawdziwie polski z polskimi wartosciami i ubogaci to januszowe spoleczenstwo jakimis lekarzami i inzynierami z Bliskiego Wschodu i Afryki. A na czele Nareszcie! Zrobia kontrole i wyjdzie na jaw co sie tak na prawde dzieje w tym kraju. Mam nadzieje, ze podejma dobra decyzje i zlikwiduja ten katolicki kraj. Wtedy KOD stworzy nowy, prawdziwie polski z polskimi wartosciami i ubogaci to januszowe spoleczenstwo jakimis lekarzami i inzynierami z Bliskiego Wschodu i Afryki. A na czele stanie Riczi Petru.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki