REKLAMA

Kodeks karny ma być mocno zaostrzony. Długie więzienie powraca

2021-09-17 07:00
publikacja
2021-09-17 07:00
Kodeks karny ma być mocno zaostrzony. Długie więzienie powraca
Kodeks karny ma być mocno zaostrzony. Długie więzienie powraca
fot. Piotr Guzik / / FORUM

Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, wraca do rozwiązań zaproponowanych trzy, cztery lata temu. Kodeks karny ma być mocno zaostrzony - informuje w piątek "Rzeczpospolita".

"Ma być surowiej – to podstawowe założenie zmian wysłanych do Rządowego Centrum Legislacji. +Rzeczpospolita+ dotarła do szczegółowych rozwiązań. Ministrowi chodzi o zaostrzenie odpowiedzialności karnej, począwszy od rozboju, poprzez wypadek po pijanemu, aż po przestępstwa pedofilii. Surowiej karani mają być też sprawcy wypadków drogowych, głównie tych spowodowanych po alkoholu. W kodeksie karnym zniknie kara 25 lat więzienia. W jej miejsce pojawi się od 15 do 30 lat pozbawienia wolności, np. za rozbój lub zabójstwo" - podaje dziennik.

Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości, podkreśla, że projekt zmian w Kodeksie karnym długo czekał na swój czas. Teraz założenia zostały wpisane do wykazu prac rządu. Ich koniec zaplanowano na grudzień.

Oprócz zaostrzenia kar ministerstwo przygotowało cały pakiet związany z tzw. recydywą. "W tej chwili nie ma szczególnej postaci recydywy dla przestępców seksualnych" - wskazuje "Rz".

"Chcemy wprowadzić kategorię recydywy seksualnej, która będzie polegała na nadzwyczajnym zaostrzeniu kary. Będzie to podwyższenie dolnej granicy kary pozbawienia wolności" – informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, cytowane przez gazetę. Oznacza to np., że za gwałt ma grozić od 3 do 15 lat (dziś jest to od 2 do 12 lat).

reb/ mmu/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Komentarze (18)

dodaj komentarz
qonradx
Nie mówcie mi tylko, że Najsztub z Durczokiem w końcu pójdą siedzieć za to co zrobili bo nie uwierzę! XDDD Zamiast nawijać ludziom makaron na uszy w postaci czczych obietnic zaostrzenia kodeksu karnego lepiej przypilnujcie wykonywania obecnego. Jak tam Ziobro u kolegi po fachu, prokuratora co bez majtek, z wentylem na wierzchu Nie mówcie mi tylko, że Najsztub z Durczokiem w końcu pójdą siedzieć za to co zrobili bo nie uwierzę! XDDD Zamiast nawijać ludziom makaron na uszy w postaci czczych obietnic zaostrzenia kodeksu karnego lepiej przypilnujcie wykonywania obecnego. Jak tam Ziobro u kolegi po fachu, prokuratora co bez majtek, z wentylem na wierzchu po świdnicy biegał? jego zaostrzenie też obejmie czy prokuratura nie przedstawi mu jednak zarzutów? ;)
vonmisses
Może by najpierw egzekwować się nauczyli obowiązujący kodeks? Z byle kurii nie mogą wydobyć dokumentów w żadnej sprawie, bo im ściemniają, że "tajemnica kościelna", albo że "dokumenty są w Watykanie". Kompromitacja państwa w pełni...
grab
A spowodowanie wypadku pod wpływem narkotyków?
volksempfanger
Uczciwi nie mają się czego obawiać :)

Już nikt, nigdy, przez nikogo, w tym kraju, życia pozbawiony nie będzie :)
kenn
Podobno trwa epidema. To niech mi ktoś wyjaśni dlaczego podnosi się kary za byle co czy forsuje się całą masę szkodliwych ustaw i "rozwiązań" przy okazji, jak np. CBDC czy druk 1449?
kenn
Albo Nowy Wał:

https://www.youtube.com/watch?v=X7GuPBTmli4
zenonn
Kara ma być nieuchronna, jednakowa, a nie długa w kodeksach, wydawana , przez odkrycia towarzyskie, nie obejmująca rządzących bandytów.
Zero wraz z konkurującymi współpracownikami do gułagu na 10 lat minimum.
samsza
Zaostrzenie to będzie, jak pojawi się kara 25 lat łagru.
grzegorzkubik
Ruszyła produkcja kajdanek dla PO-wczyków:)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki