Kierowca seicento odda 150 tys. zł na cele charytatywne

21-letni kierowca, który zderzył się z limuzyną premier Beaty Szydło, zrezygnuje z zebranych dla niego pieniędzy. Jak poinformował adwokat Sebastiana K., zgromadzone przez internautów 150 tys. zł nie zostaną przeznaczone na nowe seicento, a przekazane na cele charytatywne.

Kierowca seicento odda 150 tys. zł na cele charytatywne
Kierowca seicento odda 150 tys. zł na cele charytatywne (Screen ze strony Pomagam.pl)

Choć celem zorganizowanej przez internautów zbiórki był zakup nowego seicento dla kierowcy z Oświęcimia, to ostatecznie pieniądze nie trafią do Sebastiana K. Jak poinformował reprezentujący 21-latka mec. Władysław Pociej, K. zrezygnował z zebranej dla niego sumy i zadecydował o oddaniu jej na cele charytatywne. Jeszcze 20 marca ma zostać uruchomione konto, na które trafi zebrane 150 tys. zł.

Popularność zorganizowanej kilka dni po lutowym wypadku z udziałem kolumny rządowej zbiórki przerosła najśmielsze oczekiwania jej organizatorów. Założyli, że zgromadzą 5 tys. zł na nowego fiata seicento dla Sebastiana K. Ostatecznie udało się uzbierać 150 tys. zł, których 21-latek wciąż nie otrzymał. Jak powiedział adwokat kierowcy portalowi Wirtualne Media, mężczyzna postanowił nie podejmować ani złotówki ze wspomnianej kwoty zbyt szybko – przynajmniej do czasu wydania wyroku w sprawie. A to może nastąpić dopiero w przyszłym roku.

Jeszcze dziś natomiast ma zostać utworzone konto, na które trafią zebrane środki. Jak zapewnia Pociej, żadna ich część nie zostanie jednak przeznaczona na potrzeby Sebastiana K, a całość trafi na cele charytatywne.

10 lutego w Oświęcimiu doszło do wypadku z udziałem limuzyny Beaty Szydło. Jak informowała policja, rządowa kolumna wyprzedzała fiata seicento. Jego kierowca przepuścił pierwszy z trzech pojazdów i zaczął skręcać w lewo, gdy uderzył w środkowe auto – to, w którym jechała premier. To następnie uderzyło w drzewo. W wypadku poszkodowani zostali Beata Szydło oraz dwaj funkcjonariusze BOR. 14 lutego prokuratura postawiła Sebastianowi K. zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku.

Źródło:
Ludzie:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 1 ~as

Tak mu poradził adwokat. Na pewno by to chapnął, ale nie wyglądałoby to dobrze w świetle sprawy. Swoją drogą to zabawne, że ludzie na złość rządowi zrzucają się na nie wiadomo w ogóle kogo. Winny wypadku czy nie, tego nie wiadomo, biedny czy nie, też nie wiadomo. Ale sie zrzucamy, bo dowalił premier. Śmieszne lemingi. Może on na tym wypadku jeszcze zarobi i wypłynie? Na przykład w opozycji? Taka głupota już u nas funkcjonuje na wzór amerykański.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 2 ~Sylwek

Pochwalić. Gratuluję.

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 15 ~przyjmedolary

Szlachetny chłopak , on naprawdę dokonał swoim gestem wielkiej rzeczy szacunek dzięki takim ludziom Polska ma przyszłość .

! Odpowiedz
13 4 ~gfghh

Drodzy Rodacy jak przeczytałem te wpisy to mam dwa wnioski:
- każdy ocenia wedle siebie,
- PIS dobrze płaci,
...

! Odpowiedz
6 13 ~Dżejms

Komu płaci? Komorowskiemu z góry zapłacił? Coś z mózgownicą? Brak tlenu? Nadmiar tlenu? Coś?

! Odpowiedz
4 13 ~Dżejms

http://niezlomni.com/2014-r-kolizja-udzialem-limuzyny-prezydenta-komorowskiego-poszkodowanego-dziecka-wezwano-karetke-matka-zostala-ukarana-mandatem-600-zlotych-pozostal-pan-obojetny-ludzka-krzywde/
Czy ktoś jakąś zrzutkę robił? Nie? Nie taka opcja polityczna?

! Odpowiedz
14 18 ~Wielopolski

Targowica zgromadzona wokół PO-PSL , Nowoczesnej i KOD czyli złodzieje i oszuści chcieli z wypadku zrobić następną intrygę . Młody chłopak i brawa dla niego postąpił honorowa nie chce pieniędzy z intrygi od złodziei i zdrajców Polski.

! Odpowiedz
5 4 ~Nienawidze-politykow

Z PISorów takie same złodzieje i zdrajcy jak z pozostałych !
Kaczyński ubek, Macierewicz Ubek i cała reszta tej ferajny upaprana w teczkach ubeckich !

Zamknąć wszystkich co rządzili po 89 ! I zmusić ich do pracy w kopalniach, które tak ochoczo doprowadzają do upadku kradnąc przy tym na potęgę.

Złodzieje w białych rękawiczkach !

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
14 10 ~Winny_musi_być

Gdyby to Seicento walneło wystarczająco mocno aby zepchnąć to audi A8 to kierowca seicento raczej nie uszedłby z życiem z takiej kolizji.
Kazdy kto ma dostep do danych z tego wypadku i zaliczył fizykę w 1szej klasie liceum spokojnie udowodni ze Seicento nie zepchnie Audi a8 bez roztrzaskania się w drobny mak.
No ale funkcjonariusze jak zwykle niewinni...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.

Narzędzia

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl