REKLAMA

Kerry: nie ma militarnego rozwiązania konfliktu na Ukrainie

2015-02-08 11:28
publikacja
2015-02-08 11:28
fot. Reuters / FORUM

Sekretarz stanu USA John Kerry zapewnił w niedzielę, że między USA i Europą nie ma różnic w podejściu do kryzysu na Ukrainie, a konfliktu nie można rozwiązać środkami militarnymi.

Rosja dąży do zmiany otaczającej ją strefy bezpieczeństwa - powiedział Kerry podczas kończącej się w niedzielę 51. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Zapewnił, że pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą nie ma różnicy zdań w podejściu do kryzysu ukraińskiego. "Jesteśmy zgodni, że należy blisko współpracować" powiedział.

"Nie ma militarnego rozwiązania tego konfliktu" podkreślił amerykański polityk. W sobotę to samo powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Kerry nie odniósł się do dyskusji o ewentualnych dostawach broni dla Ukrainy, co sugerowali niektórzy uczestnicy spotkania w Monachium, w tym amerykański senator, Republikanin John McCain.

Kerry zapewnił, że USA i Europa będą nadal wspierały Ukrainę.

Występujący przed nim szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział, że dozbrojenie ukraińskiej armii byłoby "bardzo ryzykowne i kontrproduktywne". (PAP)

lep/ cyk/ woj/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Łatwiejszy dostęp do broni

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki