Kandydat PiS do Senatu proponuje konkurentowi debatę z rolnikami

2013-08-26 17:43
publikacja
2013-08-26 17:43

Zdzisław Pupa, kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Senatu w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu, zaprosił w poniedziałek kandydata PO-PSL Mariusza Kawę na spotkanie z rolnikami. Ten ostatni powiedział PAP, że decyzję w tej sprawie podejmie we wtorek.

Spotkanie z rolnikami zaplanowano w sobotę w Strzyżowie. "Mam nadzieję, że przedstawiciel koalicji PO-PSL nie zlekceważy zaproszenia i przyjmie debatę ze mną i rolnikami o istotnych problemach środowiska wiejskiego. Będziemy mogli porozmawiać o tym, czy na wsi jest tak dobrze, jak mówi minister Kalemba, czy też sytuacja jest zupełnie inna" - powiedział Pupa na konferencji prasowej w Rzeszowie.

Dodał, że "spotkanie nie jest zamknięte". "Nie boimy się spotkań otwartych, gdzie może przyjść każdy i wymienić swoje poglądy i uwagi" - zaznaczył kandydat PiS.

Jego zdaniem "rząd zapomniał o małych miastach, miasteczkach, wioskach", a problemem "jest program rozwoju Polski". "Rząd PO-PSL przyjął tzw. lokomotywy rozwoju, które promują tylko kilka dużych miast, a reszta ma podążać za nimi. W efekcie małe miasta i wsie, a takie dominują w okręgu wyborczym, mają problemy z rolnictwem, subwencjonowaniem oświaty, opieką zdrowotną, przemysłem i bezrobociem" - zauważył Pupa.

Kawa powiedział PAP, że decyzję, czy weźmie udział w spotkaniu, podejmie we wtorek. "Najbardziej interesowałaby mnie jednak dyskusja jeden na jeden, bo taka debata jest merytoryczna" podkreślił.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej kandydat PiS poinformował też o udziale posłów i senatorów tej partii w jego kampanii wyborczej. Parlamentarzyści PiS od soboty będą się spotykać z wyborcami w okręgu nr 55 do Senatu. W sobotę odbędzie się również wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego PiS na Podkarpaciu.

Do Senatu z okręgu nr 55 kandydują: Zdzisław Pupa (PiS), Mariusz Kawa (PO-PSL), Kazimierz Ziobro (Solidarna Polska), Ewa Kantor (KWW Ewy Kantor), Ireneusz Dzieszko (KWW Prawica Podkarpacka), Andrzej Marciniec (PJN) i Józef Habrat (Samoobrona).

Wybory uzupełniające do Senatu w okręgu obejmującym powiaty: dębicki, kolbuszowski, mielecki, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski, stały się konieczne po tym, gdy dotychczasowy senator PiS Władysław Ortyl został marszałkiem woj. podkarpackiego. Nastąpiło to po odwołaniu poprzedniego marszałka Mirosława Karapyty, któremu wcześniej prokuratura postawiła siedem zarzutów, w tym pięć korupcyjnych.

Głosowanie odbędzie się 8 września. (PAP)

kyc/ son/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~unclealbert
Jakie nazwisko,taki kandydat...

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki