KNF nałożyła na ZM Invest karę w wysokości 500 tys. zł

2019-06-19 12:04
publikacja
2019-06-19 12:04
fot. Michał Dyjuk / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na ZM Invest karę w wysokości 500 tys. zł w związku ze stwierdzeniem dopuszczenia się naruszenia przepisów dotyczących zmian udziałów w ogólnej liczbie głosów w spółce ZM Ropczyce - poinformowała Komisja w środowym komunikacie.

/ fot. Andrzej Hulimka / FORUM

KNF podała, że naruszone przepisy dotyczą niedokonania w terminie zawiadomień KNF i ZM Ropczyce o zmianach udziałów.

"Wskazane zmiany udziału ZM Invest w ogólnej liczbie głosów w spółce ZM Ropczyce nastąpiły w związku z dwukrotnym podwyższeniem kapitału zakładowego ZM Ropczyce" - napisano.

"Podwyższenia kapitału zakładowego ZM Ropczyce nastąpiły poprzez emisję nowych akcji, które następnie zostały objęte przez inny podmiot niż ZM Invest SA. Spowodowało to po stronie ZM Invest SA zmniejszenie udziału w ogólnej liczbie głosów w ZM Ropczyce SA, mimo niezmienionego stanu posiadania akcji w tej spółce" - dodano.

KNF podała, że pierwsze podwyższenie kapitału skutkowało po stronie ZM Invest ustaniem stosunku dominacji w stosunku do ZM Ropczyce - przy niezmienionej liczbie akcji spółka zeszła poniżej 50 proc. liczby głosów, a drugie podwyższenie skutkowało zmianą dotychczas posiadanego udziału ponad 33 proc. ogólnej liczby głosów o co najmniej 1 proc.

"Strona nie złożyła zawiadomień o ww. zmianach udziału w ogólnej liczbie głosów, w terminie 4 dni roboczych liczonych od dnia, w którym ZM Invest dowiedziała się o zmianie udziału w ogólnej liczbie głosów lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć" - dodano. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki