REKLAMA
TYDZIEŃ Z KRYPTO

KE proponuje w nowym budżecie program wsparcia reform wart 25 mld euro

2018-05-31 14:35
publikacja
2018-05-31 14:35

KE zaproponowała w czwartek, by w budżecie UE na lata 2021-27 znalazł się program wsparcia reform dla krajów UE, które chcą je przeprowadzać. Wart 25 mld euro, ma być wsparciem dla tych państw, które chcą zreformować m.in. rynek pracy, systemy podatkowe czy administrację.

fot. / / Parlament Europejski

Program ma zapewnić wsparcie finansowe i techniczne wszystkim państwom członkowskim UE, które chcą wprowadzać w życie reformy modernizujące ich gospodarki. Mogą one dotyczyć rynku pracy, edukacji, systemów podatkowych, rynków kapitałowych, otoczenia biznesu, a także inwestycji w kapitał ludzki i reform administracji publicznej.

Wartość wsparcia, które będą mogły otrzymać kraje członkowskie, będzie zależeć od ich liczby ludności - większe kraje będą mogły otrzymać większe środki.

Żeby otrzymać pieniądze, kraje będą musiały zwrócić się do Komisji Europejskiej z propozycjami reform, które chcą przeprowadzić w ciągu maksymalnie trzech lat. KE oceni, czy wsparcie może zostać przyznane, a jeśli tak, to w jakiej wysokości. Następnie kraje zajmą się wdrażaniem reform i będą musiały informować KE o postępach. Jeśli KE uzna, że reforma została przeprowadzona właściwie, po jej zakończeniu przekaże wcześniej deklarowane kwoty.

luo/ gpal/ ndz/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zyskaj 500 zł w promocji „Mobilni zyskują”
Załóż konto osobiste w apce Moje ING i zyskaj 500 zł w promocji „Mobilni zyskują”

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prosefor
W ramach reform proponuje likwidacje KE oraz stanowisk junkerowo-timermansowo-tuskowych.

Powiązane: Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki