REKLAMA

Języki obce w podstawówce. Polska wśród liderów UE

2017-09-26 08:50
publikacja
2017-09-26 08:50
Języki obce w podstawówce. Polska wśród liderów UE
Języki obce w podstawówce. Polska wśród liderów UE
fot. Sławomir Olzacki / / FORUM

84 proc. uczniów szkół podstawowych w Unii Europejskiej uczy się języków obcych, 5 proc. z nich od małego przyswaja przynajmniej dwa języki - wynika z danych Eurostatu. Dzisiaj obchodzimy europejski dzień języków obcych. 

Do najczęściej uczonego języka obcego należy angielski - 17,5 mln (83,5 proc.) uczniów uczy się go podczas lekcji w szkołach podstawowych. Kolejnym językiem jest francuski (4,8 proc.), a następnie niemiecki, hiszpański (0,6 proc.), rosyjski (0,3 proc.) i włoski (0,2 proc.). 

fot. / / Eurostat

Niemal wszyscy uczniowie szkół podstawowych na Cyprze, w Luksemburgu, na Malcie, w Chorwacji, w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Rumuni i w Polsce uczą się języków obcych. Najwyższy odsetek uczniów poznających 2 języki obce zauważa się w Luksemburgu, Estonii i Grecji. 

Mniej niż połowa uczniów w Portugalii (35,4proc.), w Belgii (36,7proc.) w Holandii (42,9 proc.) i w Słowenii (49,8 proc.) uczy się języków obcych. 

WSZ

Źródło:
Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
aleksl
Polecam ciekawy tekst na temat językowej edukacji dzieci w polskich przedszkolach i szkołach: https://lingroom.pl/blog/nauczanie-jezykow-obcych-w-szkolach/
elwira44
2 języki obce w podstawówce? Też mi coś... Moje dzieci chodzą do przedszkola językowego z angielskim i mandaryńskim. Dodatkowo wożę je regularnie na prywatne lekcje hiszpańskiego. Jak dorosną, zdobędą świat.
elwira44
2 języki w podstawówce - też mi coś... Moje dzieci chodzą do przedszkola językowego i mają angielski i mandaryński. Dodatkowo wożę je regularnie na prywatne lekcje j. hiszpańskiego. Jak dorosną podbiją świat.

Powiązane: Edukacja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki