REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

UEJest zgoda w sprawie pułapów cenowych na rosyjskie produkty ropopochodne

2023-02-03 18:50
publikacja
2023-02-03 18:50

Kraje UE porozumiały się w piątek w sprawie propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej ustalenia pułapów cenowych na rosyjskie produkty ropopochodne - poinformowała szwedzka prezydencja w Radzie UE.

Jest zgoda w sprawie pułapów cenowych na rosyjskie produkty ropopochodne
Jest zgoda w sprawie pułapów cenowych na rosyjskie produkty ropopochodne
fot. Fly Of Swallow Studio / / Shutterstock

"Ambasadorowie UE zatwierdzili dziś pułapy cenowe na produkty ropopochodne przed ich ostatecznym przyjęciem przez Radę UE. Jest to ważne porozumienie w ramach kontynuacji odpowiedzi UE i partnerów na rosyjską agresję przeciwko Ukrainie" - napisała szwedzka prezydencja na Twitterze.

100 dolarów za baryłkę

Pułapy cenowe uzgodnione przez ambasadorów to 100 dolarów za baryłkę produktów naftowych premium, takich jak olej napędowy, i 45 dolarów za baryłkę produktów przecenionych, takich jak olej opałowy. Mają one zacząć obowiązywać od 5 lutego.

"Musimy nadal pozbawiać Rosję środków do prowadzenia wojny z Ukrainą. W niedzielę wchodzi w życie unijny zakaz importu rosyjskich produktów ropopochodnych. Wraz z G7 ustalamy pułapy cenowe na te produkty, zmniejszając dochody Rosji, zapewniając jednocześnie stabilne światowe rynki energii" - skomentowała porozumienie przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Z Brukseli Artur Ciechanowicz (PAP)

asc/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
efg
Putin zainwestował bardzo istotne środki w kampanię dezinformacyjną, która ma stworzyć na Zachodzie fałszywe przekonanie, że sankcje nie są skuteczne.
Propagowanie opinii, że sankcje nie przynoszą skutków to rzucanie Putinowi "koła ratunkowego" . Zniszczmy wspólnie wroga cywilizacji
faramir_z_gondoru
Co za brednie. Dlaczego zatem USA kupuje ruską ropę bez ograniczeń?

Powiązane: Rosja kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki