REKLAMA

JP Morgan usuwa Aliora z listy preferowanych spółek, odradza inwestycję w akcje BZ WBK

2017-06-19 11:38
publikacja
2017-06-19 11:38

Analitycy JP Morgan, w raporcie z 15 czerwca, usunęli Aliora z listy preferowanych spółek w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, ze względu na niedawne odejście prezesa banku. Autorzy raportu odradzili jednocześnie klientom inwestycję w akcje BZ WBK. Jedynym faworytem JP Morgan notowanym na GPW pozostał windykacyjny Kruk.

/ fot. Neil Hall / Reuters

Według autorów raportu niedawne odejście prezesa Wojciecha Sobieraja z zarządu Aliora może stawiać pod znakiem zapytania osiągnięcie przez bank planowanego wskaźnika zwrotu na kapitale w wysokości 14 proc.

Preferowanymi przez JP Morgan spółkami działającymi w tzw. regionie CE3 (Polska, Czechy, Węgry - PAP), poza Krukiem, są: Erste Bank, OTP, Moneta, Jeronimo Martins o Wizz Air. Eksperci banku radzą natomiast unikać inwestycji w Komercni Bank.

Analitycy JP Morgan podwyższyli w raporcie prognozę dla indeksu MSCI Emerging Markets i oczekują obecnie, że na koniec roku wskaźnik ten wyniesie 1.100 pkt. (1.000 pkt. we wcześniejszej prognozie). Podwyższenie prognozy wynika z rewizji w górę prognoz wyników spółek indeksowych w 2017 roku o 8 proc. Autorzy raportu zalecają przeważanie akcji spółek rosyjskich, chińskich, koreańskich i chilijskich oraz niedoważanie papierów firm z Tajlandii, Meksyku i Turcji.

W raporcie oceniono, że głównym ryzykiem inwestycji w Polsce pozostaje rozwiązanie kwestii kredytów walutowych, które może obciążyć wyniki sektora.

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Wojtek
Dla nie zorientowanych przypominam, że Pekao S.A. ma tego samego właściciela co Alior czyli PZU SA. Po co utrzymywać dwa banki skoro taniej jeden?
~Ekonomista
Alior ma nowego prezesa i ma się bardzo dobrze...!
Zaraz będziecie podnosić rekomendacje do ...KUPUJ !!!
~Borówka99
Pekao S.A. zostało przejęte.. może chodziło Ci o PKO BP? Brzmi podobnie, ale różnica kolosalna :)
~Mi_
Jestem podobnego zdania aliora pzu pko nie tykam i radzę nie tykac
~Wojtek
Alior pod swoją marką długo już nie będzie funkcjonować. Przypuszczam, że to co będzie opłacalne przejmie Pekao SA a resztę albo się komuś sprzeda albo zutylizuje! W tym roku będzie czyścieć po fuzji z BPH.
kzabor
Alior nie może przejąć Pekao ponieważ jest 4,5 raza mniejszy. Może być tylko odwrotnie.

Powiązane: W co warto teraz zainwestować?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki