REKLAMA

Integer sprzedaje InPost Express; całkowita kwota transakcji to 110 mln zł

2016-07-01 09:06
publikacja
2016-07-01 09:06

Integer.pl zawarł ze spółką Logistics Venture umowę sprzedaży wszystkich udziałów InPost Express oraz umowę cesji wierzytelności. Łączna kwota to 110 mln zł - podał Integer w komunikacie.

fot. / / materiały dla mediów

"Zgodnie z umową, cena sprzedaży udziałów wynosi 68 mln złotych, a cena cesji wierzytelności z tytułu pożyczek wynosi 42 mln zł" - napisano w raporcie. Płatności będą dokonywane w trzech transzach: do 31 sierpnia 2016 r. na konto sprzedającego trafi 50 mln zł, do końca grudnia 2016 r. 25 mln zł, a do 30 czerwca 2017 r. 35 mln zł.

- InPost Express był spółką Grupy Integer.pl odpowiedzialną za marketing i sprzedaż usług kurierskich, których liczba w pierwszym półroczu osiągnęła poziom blisko 7 mln sztuk. Grupa Integer.pl zdecydowała się na sprzedaż spółki, gdyż zaproponowana wycena była bardzo korzystna. Grupa InPost tak jak dotychczas będzie świadczyła usługi obsługi logistycznej dla InPost Express na zasadzie obecnie obowiązującej, długoterminowej umowy. Nabywcą jest Logistics Venture, spółka celowa powołana przez inwestorów finansowych - skomentował transakcję rzecznik prasowy Integera, Wojciech Kądziołka.

Integer zobowiązał się, że przez okres 36 miesięcy od zawarcia umowy ani on, ani jego podmiot powiązany nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do działalności prowadzonej przez InPost Express. 

InPost SA nadal będzie operatorem logistycznymi InPost Express

"InPost Express to spółka, która odpowiadała za sprzedaż i marketing przesyłek kurierskich naszej grupy kapitałowej. Po transakcji sprzedaży zmienia się jej właściciel, ale sposób w jaki działamy nie zmienia się - InPost SA nadal będzie operatorem logistycznym InPost Express" - powiedział PAP Poźniak.

"Grupa Integer.pl zdecydowała się na sprzedaż spółki, gdyż zaproponowana wycena była bardzo korzystna. Grupa InPost tak jak dotychczas będzie świadczyła usługi obsługi logistycznej dla InPost Express na zasadzie obecnie obowiązującej, długoterminowej umowy" - poinformował Integer w popołudniowym oświadczeniu.

Podał też, że Logistics Venture to spółka celowa powołana przez inwestorów finansowych.

PAP /morb/ jow/ BP/ at/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Otwórz konto mBiznes Standard w mBanku, zyskaj 350 zł oraz aktywnie korzystaj z konta w którym masz gwarancję braku opłat przez 2 lata i 0 zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~olo
i tak sie robi biznesy, a nie błaganym wzrokiem patrzy na notowania dolca( jak ja frajer) :) i liczy ile sie płynie dzień w dzień
~autor
Jaki interes? To porażka.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki