InPost na Facebooku. Dzięki Messengerowi zlokalizujesz przesyłkę czy paczkomat

InPost wprowadził udogodnienie dla klientów, którzy aktywnie korzystają z Facebooka i stworzył Paczuchę - chatbota, który odpowie na pytania dotyczące statusu przesyłki czy poda lokalizację najbliższego paczkomatu. Firma zapowiada, że w przyszłości funkcje narzędzia zostaną rozbudowane.

(fot. Daniel Dmitriew / FORUM)

Żeby skorzystać z Paczuchy, wystarczy wybrać w Messengerze użytkownika "InPost - Paczkomaty i kurier" i zadać interesujące nas pytanie, np. "Gdzie znajdę najbliższy paczkomat?" lub "Jaki jest status przesyłki o numerze...?", a wtedy bot wygeneruje odpowiedź sam.

Póki co narzędzie będzie udzielało pomocy w zakresie trzech obszarów: szybszego sprawdzenia statusu przesyłki, lokalizacji paczkomatu oraz Punktów Obsługi Paczek. Żeby znaleźć dany POP czy maszynę odbioru, wystarczy wpisać jego nazwę, adres lub też wysłać informację o swoim aktualnym położeniu, a Paczucha poda najbliższe miejsca w okolicy odpowiadające zapytaniu.

Jeśli chcemy zlokalizować naszą paczkę, należy podać 24-cyfrowy kod przesyłki lub numer telefonu, który podany był przy składaniu zamówienia, i 4 ostatnie cyfry kodu. Warto zaznaczyć, że opcja ta działa tylko w przypadku przesyłek nie starszych niż 30 dni.

InPost w komunikacie poinformował, że jeśli Paczucha nie będzie w stanie udzielić informacji, nasze pytanie zostanie automatycznie przekierowane do konsultanta obsługującego wiadomości na Messengerze lub pracownika infolinii.

Firma zapowiada, że będzie rozwijała narzędzie i za pomocą Paczuchy w niedalekiej przyszłości będzie można nadać przesyłkę w najbliższym paczkomacie za pomocą telefonu z zainstalowanym komunikatorem.

DU

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 0 niepelnosprawny_org

poszli po rozum do głowy, cos bardziej zdecydowanego, bo i ilosc tych darmowych przesyłek zaskoczyła, ale szczególnie zarobione "zera"...

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne