Celem organizowanej konferencji jest wymiana poglądów przedstawicieli środowiska naukowego oraz specjalistów z zakresu ekonomii i finansów emerytalnych, polityki społecznej, demografii czy też zarządzania na temat stanu systemu emerytalnego w Polsce, planowanych zmian oraz konsekwencji, jakie zmiany te mogą powodować zarówno w odniesieniu do samego systemu emerytalnego, jak i całej gospodarki. Ponieważ niewiele jest płaszczyzn, na których może dojść do dyskusji różnych środowisk zajmujących się naukowo bądź zawodowo zagadnieniami emerytalnymi, mamy nadzieję, iż organizowana konferencja spotka się z Państwa zainteresowaniem.
Partnerem konferencji jest Powszechne Towarzystwo Emerytalne PZU S.A., natomiast Patronat medialny nad konferencją objęła grupa Bankier.pl.
Tematyka konferencji obejmuje m. in. następujące zagadnienia:
- Systemy emerytalne w Polsce i na świecie
- Modele i reformy systemów emerytalnych
- Otwarta Metoda Koordynacji zabezpieczenia emerytalnego w UE
- Demografia a system emerytalny
- Decyzje emerytalne
- Aspekty prawne i organizacyjne zabezpieczenia emerytalnego
- Działalność inwestycyjna funduszy emerytalnych oraz innych instytucji sektora emerytalnego
- Misja i społeczna odpowiedzialność instytucji sektora emerytalnego
- Ryzyko, gwarancje i redystrybucja w systemie emerytalnym
- Składki i świadczenia w systemie emerytalnym
- IKE, IKZE, PPE oraz inne formy dobrowolnego gromadzenia kapitału emerytalnego
Publikacja
Nadesłane na konferencję referaty, po otrzymaniu pozytywnej recenzji, zostaną opublikowane w formie monografii. Ponieważ jej wydanie planowane jest przed terminem konferencji, zwracamy się do Państwa z prośbą o przestrzeganie podanych terminów oraz dostosowanie tekstów do wymogów edytorskich wydawnictwa.
Kalendarium
Rygory i złożoność procesu wydawniczego wymagają ścisłego przestrzegania przedstawionego niżej harmonogramu, o co z całym należnym szacunkiem prosimy:
- do 31.05.2013 – elektroniczne zgłoszenie uczestnictwa oraz tytułu referatu zgodnie z formularzem na stronie: www.konferencja-emerytalna.pl
- do 15.06.2013 - przysyłanie tekstów referatów, zgodnie z wymogami edytorskimi
- do 20.06.2013 - wniesienie opłaty konferencyjnej
- do 20.08.2013 - przysyłanie tekstów po uwzględnieniu uwag recenzentów
- 5-6.11.2013 - konferencja
Referaty prosimy przesyłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: info@konferencja-emerytalna.pl
Więcej informacji na stronie konferencji: www.konferencja-emerytalna.pl


























































