Hulaj noga, reguł nie ma [Podcast]

Światowa rewolucja w poruszaniu się po mieście nie ominęła Polski. Elektryczne hulajnogi błyskawicznie się rozprzestrzeniają, wywołując skrajne emocje - od zachwytów nad ich praktycznością po złorzeczenia na temat bezpieczeństwa w ruchu.

Mało jest usług, które w tak szybkim czasie zdobyły taką rzeszę użytkowników. Z przejazdów hulajnogami korzysta w Polsce ok. 200 tys. osób, o 200 tys. więcej niż przed rokiem. Samych urządzeń, które można wypożyczyć na minuty, jest zaś ok. 7,5 tysiąca. O 7,5 tysiąca więcej niż przed rokiem.

W tym odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania” spojrzymy na hulajnogowy boom z kilku perspektyw. Anatomię tego rynku przedstawi Adam Jędrzejewski, prezes Stowarzyszenia Mobilne Miasto. Porozmawiamy też z rywalizującymi ze sobą firmami – polskim blinkee.city, dowodzonym przez Marcina Maliszewskiego, a także amerykańskim gigantem, firmą Bird, którą reprezentować będzie jej wiceprezes Patrick Studener.

Będzie też o tym, jak władze największej areny walki hulajnogowej w Polsce, czyli ulic Warszawy, patrzą na ten bój, o czym opowie wiceprezydent tego miasta Robert Soszyński. Na koniec o tym, jak powinno się zwiększyć bezpieczeństwo hulajnogistów i pieszych poradzi Sylwester Pawłowski z Safety Logic.

Wszystkie odcinku „Pulsu Biznesu do słuchania” znajdziecie na stronie pb.pl/dosluchania oraz w Waszych aplikacjach podcastowych, takich jak SoundCloud, Spotify czy Lecton.

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
4 3 greatmongo

A czy naprawde na wszystko musi byc stos przepisow?

Moim zdaniem to co wymuszaja hulajnogi i wypozyczalnie rowerow to ZNACZNIE wieksze sciezki rowerowe. Jak to jest, ze dla aut sa dwa pasy, a dla rowerow jeden 1,5 m?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne