REKLAMA

Hiszpański trop w aferze korupcyjnej w PE. Zamieszanych kilkanaście osób

2023-01-27 19:46
publikacja
2023-01-27 19:46

Hiszpański trop w aferze korupcyjnej w PE. Zamieszanych kilkanaście osób
Hiszpański trop w aferze korupcyjnej w PE. Zamieszanych kilkanaście osób
fot. Genevieve ENGEL / / Parlament Europejski

Przez Parlament Europejski przechodzi prawdziwe tsunami. Śledztwo ws. korupcji zatacza coraz szersze kręgi. Teraz okazuje się, że w aferę zamieszanych jest kilkunastu asystentów hiszpańskich europosłów - podał portal Rambla Libre.

Wśród podejrzanych o udział w skandalu, jak ustalił hiszpański portal, są zarówno asystenci polityków współrządzącej krajem Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej (PSOE), jak też opozycyjnej centroprawicowej Partii Ludowej (PP).

Portal podał nazwiska dwunastu asystentów hiszpańskich eurodeputowanych, wskazując, że w aferę jest też zamieszany inny obywatel Hiszpanii, który “nie jest związany z żadną z hiszpańskich instytucji lub urzędem UE”.

O uwikłaniu Hiszpanów w aferę Katargate miała informować Parlament Europejski oraz Komisję Europejską już kilkakrotnie pozarządowa organizacja o nazwie Skarżący Sądowniczy Autorytaryzm, cytowana przez Rambla Libre.

“Trzynaście osób otrzymało po milionie dolarów amerykańskich na konta w banku Bladex w Panamie w formie przelewów (…) od firmy Dune LNGCarrier SA, której właścicielem są władze Kataru” - napisał portal.

Odnotował, że pełnomocnikiem tej spółki jest pochodzący z Zatoki Perskiej przedsiębiorca Hassan Khamis Ali Al-Ajmi, którego nazwisko pojawiło się w aferze Panama Papers dotyczącej wycieku poufnych dokumentów z rajów podatkowych.

Skandal Katargate wybuchł w grudniu 2022 roku po tym, jak zatrzymana została wiceszefowa PE, grecka socjalistka Eva Kaili. Ona oraz grupa innych wysoko postawionych polityków miała pobierać od władz Kataru wynagrodzenie za wspieranie decyzji przychylnych dla tego państwa. Pochodzą oni głównie z Włoch oraz Belgii. (PAP)

zat/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
sterl
Aż strach pomyśleć ile kosztuje polityka pro USA?.
sterl odpowiada sterl
Wysadzane elektrownie atomowe, rurociągi z gazem i ropą, samoloty rozpoznawcze statki pociągi wycieki epidemii z tajnych laboratoriów z milionami ofiar , datki w dziesiątkach miliardów dolarów na cele specjalne i to wszystko samo się dzieje?

Powiązane: Skandal korupcyjny w Parlamencie Europejskim

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki